| ewrcbj34 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si 153 cm. M-am apucat de 3 saptamani de exercitii streching ca am auzit ca ajuta la cresterea in inaltime. Cam in cat timp credeti ca se pot vedea rezultate?
Vreau sa mentionez ca incerc sa am o dieta destul de sănătoasă, adica beau lapte si mănânc cam de 3-4 ori pe saptamana ouă si iau si vitamina D ca stiu ca ai nevoie de ea ca sa cresti...
Deci daca continui asa cam in cat timp pot creste macar câțiva centimetri (2-3)?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exercițiile de stretching sunt bune pentru mobilitatea și sănătatea coloanei și a articulațiilor, dar nu te fac să crești în înălțime așa cum ai auzit. Fiind încă adolescentă ai șansa să mai crești, dar nu există exerciții care să determine creșterea în înălțime.