| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt fată, am 16 ani jumate și vreau sa slăbesc 5 kg vara asta in 2 luni prin dieta și sport. Acum am 51 de kg și 1, 58 înălțime. E ok dacă slăbesc 5 kg la înălțimea pe care o am sau cam cat ar trebui sa slăbesc? Cum sa fac sa slăbesc fără să-mi afecteze sânii? La mine sânii sunt mici și sunt in creștere și mi-e frica sa nu se stopeze din nou creșterea lor dacă slăbesc. Și am mari pofte de dulce in ultimul timp, nu știu cum sa fac sa ma abțin de la dulciuri. Va rog sa ma ajutați

Răspuns Câştigător
| MariIoanaaa7 a răspuns:

Hey buna, eu zic ca ai greutatea ideala sincer, dar daca vrei tu sa slabesti, eu zic ca maxim 5 kg, nu mai mult ...Si eu am avut problema cu dulcele,si l-am inlocuit cu fructe,incearca sa gasesti retete de prajituri fara zahar,eu imi fac pancakes cu banana,ou si scortisoara(si putina faina), sunt ft gustoase, cat despre sani, eu am spus, mai mult de 5 kg nu are rost, eu zic ca e bine, sper ca te-am ajutat...

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Înlocuiește dulciurile cu altceva și ți o dieta și cu sport o sa slăbești încet.