| Tasya05 a întrebat:

Sunt fata si am 11 ani :d.Problema mea este ca nu stiu cum sa le spun fetelor de la mine din cls ca sunt cu baiatul pe care toate il plac. si ele cred ca suntem,, Doar prietenii foarte buni" dar chestia a inceput cand una dint fete ne-a vazut cand ne tineam de mana si a imprastiat zvonul in toata clasa! Iar acum toate fetele din clasa ma urasc! deci ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Sa te doara-n cot de parerea tuturor! Fi fericita, si traieste-ti viata asa cum i-ti place si cu cine-ti place! Nu esti datoare cu explicatii nimanui!
Afiseaza-te in fata tuturor cu el, numai asa de dragul linistii tale si a lui, ca sa nu trebuiasca sa le traduci ceea ce faci! Multa fericire in viitorhappy!

12 răspunsuri:
| Maria002 a răspuns:

Buna am o intrebare de la ce sc esti?

| alessia a răspuns:

Pai ce poti sa faci? problema e ca de ce te urasc? tu spune-le in fata ca esti cu baiatul pe care il placi. iar ele daca iti sunt prietene nu trebuie sa te urasca ci din contra sa fie fericite ca si tu esti fericita alaturi de acel baiat.prin faptul spus ca te urasc mie imi dai de inteles ca nu-ti sunt prietene adevarate. tu trebuie sa le spui in fata si gata. ele o sa aleaga ce o sa faca daca o sa mai vorbească cu tine sau nu, dar dacă vor alege a 2a varianta cu timpul o sa-și dea seama și tot ele o sa se intoarcă la tine.stai liniștită. ca dacă ești fata de treaba iți faci prietene câte vrei...bafta! și sa fii fericita alături de acel băiat! pop

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Poi daca tii asa de mult la prietenele tale te'ai desparti de el... dar eu cred ca daca ele[prietenele]tale ti'ar fi cu adevarat prietene ar accepta sa stai cu baiatul respectiv...
Fu3dita?!puppy dog eyes

| Ofiintă a răspuns:

Ei oare de ce pentru ca daca una dintre fete ar fi cu acel baiat celelalte ar urao pe aia

Astea nu se numesc prietene numa daca o sa-i treaca supararea

Tot ce trebuie sa faci este sa incerci sa comunici cu ele despre chestia asta Daca nu merge atunci lasale pentru ca oricum o sa le treaca supararea

Iti doresc sa ai rabdare... pup pa pa

| theprettyreckeless a răspuns:

Da-le naibii de invidioase! vezi-ti de viata tawinking

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

A?! Toate sunt invidioase, daca te urasc. inseamna ca nu-ti sunt prietene, prietenele "adevarate" se bucurau pentru tine. Eu zic sa nu asculti ce zic ele, fa ce simti :*!

| flory13 a răspuns:

Pai poti sa vorbesti cu ele, sa le faci sa inteleaga ca pe tine te-a preferat dintre toate fetele din clasa. sa nu fie suparate pe tine ca nu au pentru ce. sau daca vezi ca sunt un pic mai sensibile, le spui ca decat sa fiti voi certate mai bine te desparti de baiatul respectiv ( merge de aproape fiecare data, dar depinde si de personalitatea colegelor tale ).
si oricum la un moment dat tot o sa trebuiasca sa vorbeasca cu tine. acum sunt invidioase si suparate. o sa le treaca lor pana la urma...
happy

| LaLa_5622 a răspuns:

Daca il placi si te place ramai cu el, nu conteaza ce zic "fetele". Sunt doar invidioase, trebuie sa inveti sa ignori rautatile altora, asta este doar inceputul avand in vedere ca ai doar 11 ani.
Succes!

| sweet_6707 a răspuns:

Pai daca sunteti prietene at spune-le ca iti pare rau ca nu leai spus si spune-le sa incerce sa te inteleaga si pe tine daca ai rabdare o sa uite repede

| sweet_6707 a răspuns:

Funfaaatongue

| Lorennnaa a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau nici macar nu m`as agita. ce treaba au ele, daca el te-a placut pe tine de ce te agiti? si eu am niste colege foarte geloase si nici nu le mai bag in seama. daca chiar tii la baiatul acela nu te intereseaza vorbele altor fetewinking...acum faci cum vrei.eu asa as facebatting eyelashes

P. S... FunDaa?big grinbig grin
Succes!

| xandra_2748 a răspuns:

Le spui cruntul adevar... chiar daca ele vor fi supi pe tine le spui ca sunt doar geloase...