| anonim_4396 a întrebat:

La inceputul anului scolar m-am transferat la alta clasa. Am legat o prietenie stransa cu o fata pe nume Maria. Ea a observat ca un baiat vorbeste despre mine pe ascuns. Adevarul este ca nu ii prea acordam atentie, deoarece, nu ma interesa. La un moment dat, m-a oprit sa vorbim si, am realizat ca, este o persoana interesanta. Am simtit ca ne cunosteam de o viata. Diriginta la mutat in banca din fata mea. Ne trimiteam mereu biletele haioase si ne distram de minune. La ora de info statea langa mine, s-a. O fata a imprastiat peste tot zvonul ca eu il plac, insa, nu era adevarat. M-a intrebat daca-l plac, iar, eu i-am raspuns ca nu. EL A SPUS: DAR CUM SA NU-TI PLACA DE UN BARBAT ASA FRUMOS CA MINE(cu zambetul pe buze). Apoi, a inceput sa-mi povesteasca ca a fost cu o fata anul trecut: se sarutau, radeau, si ca, atunci cand erau impreuna, el era cel mai amuzant baiat din clasa si ca, acum s-a invechit. ULTERIOR, am aflat ca nu au fost impreuna, ci, lui ii placea mult de ea. A mai trecut un semestru si, a fost mutat din banca. Nu am mai vorbit unul cu altul, nu ne -am mai bagat in seama timp de vreo 2 saptamani. Apoi, a venit la mine cu o propunere: Sa jucam prinsea. Eu, fiind mai baietoasa de fel, am acceptat. Dupa ziua mea, mi-am schimbat felul in care arat. TOTI au inceput sa-mi reproseze ca m-am schimbat. NU ERA ADEVARAT. AM RAMAS ACEEASI PERSOANA PE CARE O STIAU EI! Incetul cu incetul, am inceput sa ma indragostesc de baiatul X. EL A AFLAT ASTA. CAND MA DUCEAM LA X SI VROIAM SA JOC PRINSEA, NU MA MAI PRIMEA IN GRUPUL LUI. PE LANGA ASTA, M-A SI FACUT PROASTA. M-AM NECAJIT... DE FIECARE DATA CAND MA UITAM LA EL JUCAND PRINSEA CU BAIETII MI SE RUPEA SUFLETUL, ASA CA, AM INCEPUT SA NU MAI IES AFARA IN PAUZE. AM CERUT SFATUL UNOR FETE, SI, ELE MI-AU SPUS CA, TREBUIE SA MA SCHIMB LA LOC. Am reflectat mult la asta, si, am hotarat ca, intr-adevar, nu mai eram eu. M-AM SCHIMBAT LA LOC. X a inceput sa se joace iar cu mine - nu prinsea, dar, tot se juca- TOTUL A REVENIT LA NORMAL. Totusi, am multe momente cand ma gandesc ca nu am nici-o sansa la el. Ca voi fi mereu partenera lui de joaca- mai ales ca raspunsul lui la: TE PLACE a fost: "Mda. si cu ce ma ajuta pe mine sa stiu asta.
Uneori se mai opreste din mers si ma priveste in ochi, si, pe vremuri, si putin si acum, imi atingea mana cand o aveam pe mouse la ora de info.
Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac.
AJUTOOOOOR VA ROGGG

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Atunci nu cred ca e pentru tine. Pari o fata sensibila si nu cred ca e cazul sa-ti complici existenta cu un om care te jigneste. Ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Daca iti place de el ii spui. Cum probabil s-a simtit respins atunci, crede ca nu are nici o sansa la tine. Ca te-a facut proasta..ai auzit tu sau ti-au spus altii? Cand sunteti doar voi doi, spune-i ca-l placi, nu ai nimic de pierdut.

| teddybearhaveanapple a răspuns (pentru christall):

Dar el a aflat deja de la o prietena si m-a jignit ulterior

| christall a răspuns (pentru teddybearhaveanapple):

Atunci nu cred ca e pentru tine. Pari o fata sensibila si nu cred ca e cazul sa-ti complici existenta cu un om care te jigneste. Ai grija de tine!