| denyssa12 a întrebat:

Buna Sunt impreuna cu un baiat de 2 luni nu pot spune ca il iubesc enorm dar pentru ca il cunosc de mai demult si asta nu este prima relatie cu el m-am atasat enorm de el in ultimul timp unele persoane spun ca ar trebui sa ma despart de el deoarece e asa mai taran uneori cu celelalte persoane si nu arata nici foarte incantator nu as vrea ca relatia asta sa se termine dar uneori am senzatia ca asta trebuie sa se intample ce sa fac? Sa raman sau nu impreuna cu el? Help! Dau funda.

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Daca il placi si il cunosti mai bine, de ce sa renunti?
Celelalte persoane poate nici nu il cunosc atit de bine ca tine, nimeni n usa acufundat in viata lui personala sa vada ce fel de om e de fapt si nu si-au facut concluzia concreta despre el.

Tu cred ca il cunosti mai bine si el se comporta altfel cu tine pentru ca simte ca il placi si nu il crezi asa cum il cred ceilalti si posibil ca nici el nu vrea sa renunte la tine.

Ramaii impreuna, dar mai este si a 2-a faza, ca eu nu il stiu si mi-am facut doar o teorie, nu se exclude ca ar putea fi un ipocrit care te foloseste.

Nu vreau sa-l jignesc, alege tu ce e corect.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Alti sa iti tina gura, simti ca esti fericita cu el si te face sa te simti bine ori nu mai simti nimic pentru el. Vorbeste cu "tine" putin, tu stii ce simti cand esti langa el, poti simtii dragoste pentru el, sau doar un sentiment puternic de prietenie, asta tu stii, acum intreaba-te daca il iubesti ca prieten sau ca pereche.

| RainmakerX a răspuns:

Buna!

1.Daca simti ceva pentru el atunci nu incheia aceasta relatie ...pana la urma tie nu ti-a facut nimic rau, nu? Aspectul nu prea conteaza daca tu il placi asa cum este.

2. Daca este un taran cu toata lumea, inclusiv cu tine cateodata atunci da, mai bine nu ai continua aceasta relatie.

Sunt doar parerile mele. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă simți ceva pentru el, n-ar trebui să asculți ce spun alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce îi întrebi pe alții ce să faci, e clar că tu nu ești sigură de faptul că mai ții la el. Ar trebui să te gândești bine. E clar că nu-l iubești. Dacă te concentrezi prea mult asupra defectelor sale, relația va fi un chin.

| Kenya a răspuns:

Important e sa te respecte pe tine, nu pe altii. Nu te implica in relatii aiurea daca nu simti ca e potrivit pentru tine. Fa ce simti, sa nu regreti.

| okkapi a răspuns:

Parerea mea este sa iti asculti inima, daca il iubesti ar trebui sa pastrezi relatia, daca nu desparte-te de el.

| Iulia2802 a răspuns:

Asta nu e decizia noastra. E a ta. Trebuie sa te gandesti daca chiar vrei sa faci asta si trebuie sa te gandesti si la consecinte. In plus, nu ar trebui sa ti pese de parerile altora atat de mult incat sa te influenteze
Sper ca te am ajutat, sau macar te am pus pe ganduri!