| Anxiousy a întrebat:

Am nevoie de ajutor si sfaturi din partea voastra va rog, am o relatie de 7 luni cu o fata pe care o iubesc enorm de mult, au incercat fete mai frumoase ca ea sa imi faca avansuri sa fim impreuna dar niciodata nu am renuntat la ea,o vad doar pe ea,e singura fata care am iubit-o si o iubesc cu adevarat,pentru ea este prima relatie, inseamna totul pentru mine si orice ar face ea gresit de mine, eu mai mult de o zi nu pot sta suparat pe ea, imediat o iert si o iubesc mai mult ca inainte. Problema este ca, cand nu sunt doar noi doi, ea este indiferenta cu mine, la liceu nu prea se afiseaza cu mine (gaseste tot felul de scuze sa nu iasa din clasa) si daca e sa o vad pe afara si sa o chem sa stam impreuna, ma goneste intr-un fel care ma deranjeaza foarte tare, se poarta asa cam de 3 luni cu mine, in tot acest timp nu cred ca a existat seara sa nu vorbesc cu ea despre asta si mereu zicea ca se schimba si nu mai face asa, dar in zadar, m-am saturat sa tot ii spun ca nu se schimba nimic..este lafel..doar vorbeste dar nu sunt si fapte. imi spune ca nu stie de ce se comporta asa(la inceputul relatiei primele 3-4 luni era totul perfect,nu stia cum sa ajunga langa mine si sa stam cat mai mult timp impreuna,sau cand suntem doar noi doi totul este perfect) si mama mi-a dat un sfat sa ii spun sa ma caute atunci cand are un motiv de ce se comporta asa, nu exista "nu stiu", si atunci cand are de gand sa se schimbe cu adevarat. familiile noastre se inteleg foarte bine, mereu se invita la cate o prajitura etc. Am trecut prin multe impreuna, eu sunt genul de baiat romantic,mereu disponibil pentru ea,ii scriu poezii,ii fac mereu surprize, nu intervine monotonia in relatie, mereu gasesc cate ceva nou ca sa o surprind si sa o fac sa se simta iubita mereu cand vrea ea. Cred ca i-am oferit prea multa dragoste, atentie si siguranta de se comporta asa, nu stiu ce sa fac m-am saturat de indiferenta ei. parca as vrea sa ma despart de ea, dar ajung sa sufar ca ultimul fraier de pe pamant, parca e mai bine cu ea indiferenta decat fara ea deloc, cateodata ma gandesc la indiferenta ei si plang, pentru ca nu se comporta asa, am facut greseala odata am plans in fata ei pentru ca imi spunea ca nu stie daca mai tine relatia asta daca eu tot ii reprosez chestiile astea. dar i le reprosez ca ea le face. nu vreau sa ma despart de ea, tot ce vreau e sa o fac sa se schimbe, este foarte orgolioasa.

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Mda.Spune-i ca nu stie ce are, pana nu va pierde! Poate ea nu este genul de fata mai romantica, si de aceea nu va potriviti pe plan sentimental! Daca nu vrea sa iasa in pauze din clasa si inventeaza tot felul de scuze, te-ai intrebat poate iti ascunde ceva, sau ii este rusine cu tine! Adica daca te-ar iubii...Asa se comporta si inainte?

| Anxiousy explică (pentru lolly):

Nu, inainte nu se comporta asa, si exact asa mi-a spus si mama, sa ii spun poate eu fi rusine cu mine, poate place un alt baiat si nu vrea sa ne vada impreuna, daca nu, ii spun ca eu o astept sa imi spuna de ce se comporta asa, si pana atunci sa stea sa se gandeasca, sa nu ma sune decat cand are un motiv intemeiat, si cand se schimba

| lolly a răspuns (pentru Anxiousy):

Da exact, spune-i ca de data asta vorbesti foarte serios si ca relatia voastra este pe muchie de cutit.Totul depinde de ea, are de ales.

| BruneTTe a răspuns:

Ea s-a racit. Si din pacate nu ai ce face. Adica pana acum i-ai dat/oferit tot ce ai putut. Daca nici asa nu a mers, chiar nu mai ai ce face.
Ori iti propui serios sa nu te mai gandesti deloc la indiferenta ei si sa fii fericit cu putinul pe care ti-l ofera, fie ii spui din nou tot ceea te deranjeaza, ca nu mai poti sa stai legat de o fata care nu iti arata iubire si ca vrei sa te desparti. Daca te mai iubeste, te va cauta, daca nu. nu. Dar asta inseamna din start ca iti asumi faptul ca o poti pierde.
Iti spun sa faci asta, pentru ca noi, fetele, de multe ori ne racim cand vedem ca baiatul de ofera tot. Nu stiu de ce. Stii cum se spune: o fata mereu cauta baietii indisponibili.Si tu esti mult prea disponibil pentru ea. Si daca vedem ca baiatul ne da la o parte, parca brusc ne apuca dragostea si-l cautam. Deci incearca.
Asta ar fi ca sa-ti dai seama 100% daca mai tine la tine.
Daca nu esti dispus la asa ceva [desi dupa parerea mea tot la asta se va ajunge], poti sa o tratezi si tu cu aceeasi indiferenta, sa vada si ea cum e, si cand iti va reprosa asta ii poti spune si tu"asta am primit si eu de la tine in ultimile luni, cum e?". Sper ca te-am ajutat macar un pic.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ea s-a obisnuit ca tu sa faci totul in relatie,si nu cred ca e constienta de ceea ce simti tu cand e indiferenta. Asa ca ar fi mai bine sa nu ii dai niciun mesaj,sa nu o suni, ca sa o faca ea, sa vada cum e cand esti indiferent. Daca nu o sa te caute, inseamna ca nu-ti simte lipsa, ca nu are nevoie de tine.

| Anxiousy explică (pentru Djlsghtnquuw):

Daca nu o sun eu sau nu ii dau mesaj, ma suna ea tocmai seara si imi zice ca dc nu am sunat-o si ii zic pai de ce nu m-ai sunat tu, si ea zice ca vrea sa se simta cautata de mine si ca astepta sa o sun eu. in cazul asta ce pot face?

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru Anxiousy):

Ti-am zis, ea asteapta sa i se ofere totul pe tava, si sincer, gandeste-te bine, merita sa suferi pentru o fata care nu e dispusa sa iti ofere atentia pe care tu i-o oferi? Spune-i ca vrei si tu sa simti ca esti important pentru ea, asa cum ea e pentru tine.Si incearca sa nu o mai cauti deloc,si in plus, cum mai are tupeul sa te intrebe de ce nu o suni tu? Incearca sa nu fie ea totul pentru tine, sau sa pui foarte mult suflet, pentru ca tu vei suferi cel mai mult, si nu merita, nu e vina ta ca ea nu stie sa te aprecieze.

| Anxiousy explică (pentru Djlsghtnquuw):

Uite ce i-am scris, tot ce am pe suflet : http://www.tpu.ro/......cu-foarte/

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru Anxiousy):

Vai,deci daca as primi mesajul asta,sincer as plange,si m-as duce direct la prietenul meu. Esti primul baiat pe care il vad scriind asa ceva, sau iubind asa de mult o fata. Si daca ea nu reactioneaza la ce ai scris, e proasta, esti mult prea bun pentru ea, si ea nu stie sa aprecieze deloc cce are langa ea. In fine, succes, si sper sa-ti raspunda :*

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Am trecut prin ceva asemănător, oarecum.Să fie clar ceva, eşti un baiat bun şi în cazul unei despărţiri nu ai rămâne singur mai mult de 1 săptămână.Rar tipi ca tine.
Ea ţine la tine, de asta trebuie să tragi un pic relaţia înspre tine pentru o vreme.Nu o mai suna des, maxim 1 data pe zi, nu o mai băga în seamă prea mult.Fii indiferent o vreme, ocupăţi timpul cu pasiunile tale:pc, prieteni, sport, şcoală. Când ea o să simtă că există posibilitatea să te piardă o să incerce să facă ceva in privinţa asta. Dacă nu face nimic, atunci imi pare rău dar nu e ea fata pentru tine. Orice ar fi rămâi mereu cu gândul că eşti deosebit.

| Marius12345678910 a răspuns:

Salut,uite sa stii te apreciez pentru sinceritatea de care dai dovada si sincer te apreciez si mai mult pentru curajul sa recunosti ca ai plans in fata ei.(EU SUNT BAIATI SI STIU DESPRE CE POVESTESTI)
Bun acum citeste cu atentie ce iti voi scrie happy
Prietena ta sa obisnuit sa fi catelusu-l ei,incearca sa fi putin mai rece,cand ia iti spune ca u i scoti ochi cu chestile alea... sti u care raspundei : Poi si ce vrei sa fac te comporti ca atare m-am saturat sa vad ca esti asa rece cu mine.
Apoi cum ti-a spus si mai sus nu o mai suna u,vrea sa se simta cautata? spune-i sa se comporte altfel ca sa merite sa fie cautata,sincer nu ii mai fa u toate poftele pentru ca strika. si ma doare sufletu pentru ca si eu am patit ma atasat ff tare de o fata si patesc sa imi de lacrimile cand ma cert cu ea pentru ca o iubesc enorm doar pe ea o vad in viata mea, de accea incerc uneori sa fiu indiferent desi imi displace ideea ma obisnuiesc cu ea pentru ca altfel o sa plang dupa ea daca ne desaprtim si nu o sa mai am sanse la alte fete, pe scurt fi dur happy krede-ma daca nu merrge relatia cu ea sunt fete o gramada care vor dori un baiat ca tine sincer si din cate vad chiar dulce(nu sunt poponar rolling on the floor )
deci fi putin mai indiferent pentru ca o sa ai multe de castigat krede-ma arata-i ca nu e mai presus ca tine cu nimic amandoi sunteti egali, iar cand te goneste spune-i si u ma ce ai de ma gonesti? daca iti mai zice ca nu stie daca mai are rost relatia spune-i si u niste chesti de exemplu:"dc nu mai are rost? ce tiai gasit p altu?" sa vezi ca o so doara chestile astea si o sa isi revina nu inghiti de la ea orce galusca ca eu din cate vad esti baiat serios, asa si daca face in contiinoare asa eu zic sa te desparti de ea. kredema nu e usor dar e cel mai bine, pentru ca ai sa gasesti alta fata cu care chiar ai sa fi fericit si krede-ma e frumos sa ai p cineva care te iubeste cu adevarat happy daca e cv trimite-mi mesaj si mai vorbim happy ce sa zic bft si ai grija ce spui fi mai indiferenta happy salut!