| Gigel1740 a întrebat:

Bună! Sunt în clasa 8 a. Puteți vă rog să-mi da ți idei pentru citate?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Citate referitor la ce si cine?

eu iti dau citatul meu preferat din garcea " omul traieste cat traieste si spre sfarsitul vietii moare", acest citat face mai mult decat ce ar putea spune 10 savantiwinking

iar acum urmeaza sa intre dupa mine, un anumit user sa iti spuna ca temele nu se fac pe TPU, ca este regula impusa de admini in acest senswinking ma refer exact la o persoana anume nu la toti useriiwinking

cat de previzibili sunt unii utilizatori, dar ei nu-si dau seama de asta pentru ca le lipseste materia cenusie!

| Madaxo97 a răspuns:

Citate despre ce anume?

| Gigel1740 explică (pentru Madaxo97):

Despre orice. Să fie frumoase

| Madaxo97 a răspuns:

Citate motivaționale: 1. Eşecul nu este căderea, ci actul de a nu te ridica." – Mary Pickford
2. „Dacă vrei să fii un învingător în viață, trebuie să depășești constant cea mai bună variantă a ta." – Robert Kiyosaki
3. „Învingătorii nu renunță niciodată, iar cei care renunță nu câștigă niciodată." – Vince Lombardi
4. „Toate visele noastre pot deveni realitate dacă avem curajul de a le urma." – Walt Disney
5. „Nu invidiez pe nimeni, deoarece îmi voi trăi viața așa cum vreau s-o trăiesc." – Ryan Lochte
6. „Nu îți vei schimba niciodată viața până când nu schimbi ceva ce faci în fiecare zi." – Mike Murdock
7. „Cea mai mare aventură este să-ți trăiești viața visurilor tale." – Oprah Winfrey
8. „Dacă nu ne schimbăm, nu creștem. Dacă nu creștem, nu trăim cu adevărat." – Gail Sheehy
9. „Succesul este o călătorie, nu o destinație. Acțiunea este deseori mai importantă decât finalul." – Arthur Ashe
10. „Prea mulți dintre noi nu ne trăim visurile pentru că ne trăim temerile." – Les Brown
Citate despre iubire:
Când te iubești pe tine însuți și te accepți așa cum ești, devii liber. - Brittany Josephina
Cum te iubești pe tine este o lecție care îi va învăța și pe ceilalți cum să te iubească. – Rupi Kaur
Cel mai înfricoșător lucru este să te accepți complet. – C. G. Jung
Cea mai mare provocare este să fii tu însuți într-o lume în care toată lumea încearcă să fie altcineva. – E. E. Cummings
Să te iubești nu înseamnă să fii absorbit de sine sau narcisist sau să îi disprețuiești pe alții. Mai degrabă înseamnă să te accepți ca pe cel mai important oaspete din inima ta, un oaspete demn de respect și iubire. – Margo Anand
Tu însuți, la fel de mult ca oricine din întregul univers, meriți dragostea și afecțiunea ta. – Buddha
Nimeni nu te poate face să te simți inferior fără consimțământul tău. – Eleanor Roosevelt
Toate relațiile sunt o reflectare a relației tale cu tine însuți. – Deepak Chopra
A te iubi pe tine însuți este începutul unei iubiri de-o viață. – Oscar Wilde
Totul este să te îndrăgostești de tine însuți și să împărtășești acea dragoste cu cineva care te apreciază, mai degrabă decât să cauți dragoste pentru a compensa deficitul de iubire de sine." – Earth Kitt
Iubirea de sine este un ocean, iar inima ta este un vas. Fă-l plin și orice exces se va revărsa în viețile oamenilor pe care îi ții dragi. Dar trebuie să vii primul." – Beau Taplin
Odată ce ți-ai acceptat defectele, nimeni nu le poate folosi împotriva ta. – George R.R. Martin