| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 8 si pana acum cateva saptamani de abia asteptam sa ajung la liceu! Ma gandeam ca am stat destul (8 ani) cu aceleasi persoane. Totusi, acum ca se aproprie momentul despartirii, in care cred ca orice copil (si fata si baiat) va varsa o lacrima pentru anii ce i-am petrecut impreuna. Daca ne gandim, ei au fost cei pe care ii vedeam mai des decat familia, cu care uitam de toate grijile si problemele cand ieseam in parc, si scoala...Scoala ceva minunat! Locul in care am facut primii pasi cu mama care avea un buchet imens de flori in mana pentru doamne invatatoare. Si acum ma uit la pozele din prima zi de scoala in care radeam cu toata pofta cu dintisorii din fata cazuti happy Nu pot sa cred ca toate acele timpuri au trecut si ca nu voi mai reveni niciodata in aceasta scoala in ipostaza de elev crying Sufletul meu parca urla. Ma gandesc cum va fi la liceu? Cum sa ma fac placuta si sa ma imprietenesc repede cu noi colegi? Nu voi nimeri cu nimeni din scoala generala! Oare imi va fi greu? Ma gandesc cu groaza la faptul c-o sa vina vara, urmata de toamna (sau poate ani) cand nu-mi voi mai vedea colegii.
Cum sa ma comport la liceu ca sa ma acomodez cat de cat bine? Colegii vor fi rai?

Răspuns Câştigător
| OnNne a răspuns:

Foarte simplu toti trecem prin asta dar te acomodezi repede cu noii colegi. Si in legatura cu trecutu? Pai tine legatura cu toti colegii:p noi asa facem iesim in parc-uri astea tongue nu ne-am uitatbig grin