| 123456789qwertuiop a întrebat:

Buna sunt in clasa a 6 a.Nu ma pot integra.Stiu ca poate e prea devreme, dar am un singur prieten/a care nu prea o intereseaza de mine.Stau cu el/ea pt.ca n-am cu cine.Ce sa fac? Ca habar n-am.Eu sunt ciudat/a ca sunt si mai gras/a recunosc dar sunt considerat/a generos/generoasa de ceilalti colegii ai clasei.Nu sunt in niciun grup si doar cativa colegii nu rad de mine.nu ma simt bine si nu stiu ce sa fac.In clasa mea exista Grupul Vesel care este format cam din jumatate de clasa.Ce sa fac? Vreau sa ma integrez sunt foarte trist/a de acest lucru........Si sa mai fiu prieten/a cu singurul/singura care sta cu mine dar si el/ea pe interes? P.S.Nu am 10 pe linie dar cu invatatul stau asa si asa cea mai mica medie fiind 6 la fizica. Ajutor! si stiu ca o sa ziceti ca am timp sa ma integrez.dar altceva?

Răspuns Câştigător
| Greenthrone75 a răspuns:

Asa se intampla, e varsta, noi suntem in clasa a8-a,nu mai tadem unii de altii, apropie-te de colegul de banca, fii bun cu cei di jur, acorda-le ajutor cand au nevoie!

| 123456789qwertuiop explică (pentru Greenthrone75):

Colegul meu de banca este prietenul/prietena care sta pe interes!

| Greenthrone75 a răspuns (pentru 123456789qwertuiop):

Apropie-te de un copil care tine la tine, si eu am trecut prin asta, dar am reusit sa o aproprii, i-am dat o pensul care ii placea, impartim mancarea, na ajutam reciproc la teme

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| gabriel87000 a răspuns:

Nu inteleg o chestie la subiectul asta vrei o rezolvare pentru tine sau e pusa tuturor? mi se pare copiat subiectul asta.din moment ce pui intrebare pentru el sau ea nu se refera la tine.