| Sunflower1503 a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a.
Mi am facut o coafura noua cu breton inainte nu aveam breton. Mie mi se parea ca arat bine, dar cand am mers la scoala toti au zis ca imi sta rau, ca arat ca un bebelus cu breton si nu au mai vrut sa stea cu mine. Sunt singura din clasa cu breton acum si o colega mi-a spus bretonista clasei. Nu stiu daca ca o gluma sau batjocura, dar eu sunt foarte sensibila oricum. Mie imi place cum arat, si vreau sa vorbeasca colegii cu mine, chiar daca nu le place cum arat.
AJUTATI MA, VA ROOOG!

3 răspunsuri:
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Pai nu tot ce e la moda iti sta si bine.

| AliTheo18 a răspuns:

Da-i naiba de nebuni, mereu o sa fie colegi care o sa rada de tine, sau altii din scoala, si ce? Si tu la randul tau ai ras de vreun coleg. O sa vorbeasca cu tine, se formeaza prietenii la liceu, nu ai de ce sa-ti faci griji. O sa-ti creasca breton imediat, si o sa ai alt look, nu te stresa, e totul bine.

| AndreeAndreea08 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese de parerea lor atata timp cat tu te simti bine asa si iti place cum arati, mereu vor fii oameni care isi vor da cu parerea degeaba pentru ca te invidiaza sau nu au altceva mai bun de facut...Si prietenii adevarati nu trebuie sa fie langa tine pentru felul cum arati, iar cu aceasta schimbare pe care ai facut-o ti-ai dat seama ce fel de caracter au acele persoane.