| NoName0909 a întrebat:

Sunt in clasa a7a si am vrea sa facem ceva de sfarsit de an (toata clasa sau doar noi fetele). Ori un dans, o sceneta...sau ceva amuzant inventat de noi. Aveti vreo idee?

6 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Pai faceti un grup din fete ar fi frumos un dans, dar un grup format din toata clasa ar trebui sa faca o sceneta fiindca in acel grup exista personaje de ambele sexe ceea ce este factorul principal al unei scenete reusite.

| Blink182 a răspuns:

Da.cred ca am eubig grin. Puteti dansa:Balet, Street Dance, Popping iar ca sceneta.hmmmm.Ceva amuzant.hmm ceva.nu stiu cauta pe youtube: Mo si Foca. Sigur ati da inspiratie si e super amuzant.Plz fundita!

| Sky_6013 a răspuns:

Păi uite ce îţi propun :
Puteti invita baietii (voi fetelesmug) sa va petreceti o zii intreaga impreuna si sa dansati, sa jucati adevar si provocare, tot ce vreti, dar fiecare sa aduca niste mancare si puteti merge chiar in parc. Pentru dans ati putea lua la voi niste rochii de schimb si bineinteles muzica smug. Cred ca v-ati distra copios happy

Sper ca te-am ajutat. happy

| UPT a răspuns:

Daca aveti vreun/o coleg/a care are talent la scris, ar putea scrie o sceneta, o piesa scurta in care sa jucati cativa... ar prinde foarte bine in fata profesorilor.

| UPT a răspuns:

O alta idee este sa luati un scenariu deja existent si sa-l reduceti ca si timp a.i. sa puteti sa-l jucati si voi intr-o clasa.

Cand eram la liceu, intr-a 10-a, am organizat o astfel de piesa, o punere in scena dupa "Dirty Dancing".
A iesit superb.

| izzycupcake a răspuns:

Puteti sa organizati ceva gen bal mascat sau doar intre voi fetele o petrecere in pijamale,o petrecere pe plaja, la un restaurant, ori chiar o seara cu dans cum ai zis si tu sunt multe de facut trebuie sa ai imaginatie.