| Mariamarea a întrebat:

Sunt o fata de 12 ani jum. si imi place de un baiat de la mine din clasa, si lui ii place de mine dar doar 60% si mi-a zis chiar ca ma si iubeste dar la fel tot 60% pentru ca restul de 40% a ramas pastrata pentru prima li iubita Ioana si zice ca nu poate sa uite prima lui dragoste pentru ca prima dragoste nu se uita niciodata... Dar eu nu stiu cum sa fac sa ii atrag atentia ca sa poata sa fim imprena! Dar chiar nu stiu ce sa fac...Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| chelo0 a răspuns:

Buna, eu zic sa faci tu primul pasbig grin spune-i ce simti... si chestia asta q prima dragoste e doar o prostie, daca te iubeste cum spui tu, va accepta, crede-mawinking

| maryus_4763 a răspuns:

Deci la 12-13 ani nu prea exista iubire. iar daca zici ca te place.si tu pe el. totul ar trebui sa vina de la sine.thinking incearca sa folosesti psihologia inversa.thinking spuneí faze gen :¨ sunt atat de urata incat sa nu am prieten?¨ si in functie de raspuns iti poti da seama daca chiar te place sau nu. eu ca baiat asa faceam si mergealaughing)) succes. si.ps: incearca sa vorbiti mai mult fata in fata. messu va face sa nu puteti sa comunicati.big grin