| adia91 a întrebat:

Sunt o fata de 19 ani si am cateva intrebari. Sa va povestesc: Ciclul meu este neregulat, dar am observat ca in ultima vreme mi-a venit cam la 32 de zile. Pe data de 4 august a fost ultima zi a ciclului si pe 6 august eu si prietenul meu am avut contact sexual neprotejat cu finalizare inauntru. Daca ar fi sa calculez, nu eram in perioada fertila, cred. Imi venise ciclul pe 29 iulie si ma tinuse luna aceea mai multe zile. Pana astazi, 27 septembrie, nu mi-a venit deloc ciclul. Oare sunt insarcinata? Am facut un test acum o saptamana si mi-a iesit negativ, dar nu imi explic de ce nu mi-a venit, m-am ingrasat 2 kile, mananc mult... Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Cred ca ar trebui sa repeti testul de sarcina, eventual sa cumperi o alta marca. In al doilea rand, ar trebui sa consulti un medic ginecolog, pentru ca el iti poate da cel mai corect raspuns. Incearca sa fii mai atenta data viitoare, pentru ca o sarcina (pastrata sau nu) reprezinta un moment foarte important si marcant in viata unei fete de varsta ta. Un gand bun, Elena.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa faci sex cat mai mult; daca sex nu e, altceva nu conteaza indiferent de calitatile barbatului; dupa ce e sex va uitati si la altele.

| adia91 explică:

Gata... e ok acum. Pe 28 a aparut :p

| xyz_8313 a răspuns:

Buna:*. parere mea ar fi sa consulti un ginecologstraight face sa fi sigurastraight face. sincer nu stiu ce sa zicstraight face din moment ce nu ti-a venit si ai facut sex neprotejatstraight faces-ar putea sa fi insarcinatasad, eu ti-as propune sa mergi cat de repede la un medicstraight face. Data viitoare sa fii atentastraight face sper sa-ti fie de folos sfatu meu>big grin