| Evelinn123 a întrebat:

Bună.
Sunt o fată mai puțin timidă..am 18 și până acum nu am avut nicio relație oficială, dar am suferit după un baiat pentru că m-am atașat de el foarte repede și mult. Faza e ca pe lângă că sunt timidă, nu am 100% încrederea in mine.
Vorbind la capitolul înfățișare la cum arăt. Tind să cred că băieților nu o să le placă de mine dacă o să mă întâlnesc cu ei...deși aș vrea foarte mult o relație nu pot să am și nu stiu de la ce e problema.
Ori pentru că sunt eu timidă, ori de la cum arat pentru că...sincer vorbind nu sunt cea mai urâtă fată dar nici cea mai frumoasă, iar corpul meu nu ma ajuta ca să zic asa măcar puțin.Ori habar nu am.
Poate și pentru că am gusturi mai ciudate la baieti

Răspuns Apreciat de Editori
| MPersephone a răspuns:

La 18 ani nu e tarziu sa nu fi avut niciodata prieten, ni se pare la varsta asta ca trebuie sa avem tot, apoi doar peste cativa ani realizam ca eram copii. Ca persoana timida, pot admite ca timiditatea poate fi adeseori un obstacol, dar nu cred ca e unul prea mare. Vad ca atragi destul de multa atentie la aspectul fizic. In general noi nici nu am dori pe cineva care sa judece doar dupa fizicul persoanei, superficialitatea cu timpul se dezvolta in probleme mai mari, deci tu ai nevoie de cineva care sa vada prin aspectul fizic, ceea ce esti tu de fapt. Daca te setezi la ideea ca nu te vor placea baietii, atunci ideea se va materializa. Oricat de greu e sa fii pozitiva, trebuie sa o faci, deoarece doar in felul asta vei deveni abordabila. Incearca sa descoperi diferite aspecte ale caracterului tau, ce ar putea sa placa, ce nu crezi ca va atrage si sporeste calitatile pe care le ai, pe care le pot folosi, cu care poti radia.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astepti si tu pe fat frumos cu vila, masina, frumos si oferi la schimb trupul tau, ce iubire nu exista asa ceva e un schimb noi dam bani voi sex

| Cksihja a răspuns:

Nu știu dacă te cheamă Evelina dar e un nume frumos și nu cred că părinții tăi l-au ales la întâmplare, așa că de fiecare dată când crezi că nu arăți bine adu-ți aminte că ai un nume frumos.

| ionutemanuel82 a răspuns:

Nu contează cum arăți,și că ești timida, o sa fie cu siguranță și pentru tine un băiat, este timp, m-ai ieși și tu la o plimbare prin parc, la un club, vorba aia ești majoră, și ai să vezi cum o sa stea băieți roi pe tine, succes?