| vasytite a întrebat:

Buna sunt vasy!happyas vrea sa imi dati niste sfaturi...eu imi ridc parul in sus si pentru asta folosesc placa ceara sh putin fixativ.problema mea ii:eu de fiecare data cand imi ridic parul trbe sa il intind.sau daca nu il ridic tot trbe sa il intind pentru ca nu imi sta bine(nu-i nici cret nici dreptcrying) ce ar trebui sa folosesc ca sa imi stea mai multe zile drept? (am un coleg la scoala care isi ridica parul in fiecare zi sh il intide odata la 2-3 zile.si arat de parca il intinde in fiecare zi. el nu foloseste nimic ca sa ii stea asa.)
va rog ajutati-ma! FUNDA:X!

1 răspuns:
| RedPorcelain a răspuns:

Cred ca acel coleg are si firul de par mai subtire si drep, de aceea isi intinde mai rar parul.Dar daca vrei sa iti stea si tie parul drept in primul rand ar trebui sa iti speli parul cu un sampon care iti face parul moale si apoi sa il dai si cu balsam.Asta te va ajuta sa ai parul mai ok sa zic asa, deoarece placa si toate alea ataca parul destul de mult. De placa si fixativ tot nu scapi oricum.Dar inainte sa iti intinzi parul ar trebui sa folosesi un fel de spray care ajuta la hranirea firului de par, si previne arderea lui. Dai apoi cu fixativ putin, si iti intinzi parul. Dupa ce termini mai dai cu fixativ putin si gata.