| zuzuliana a întrebat:

Ce sa fac sa-mi stea parul intins mai multe zile... cei drept am parul aspru... daca il intind azi sta drept iar incealalta zi cand ma trezec varfurile se ridica si nici nu se observa ca este intins...si mentionez ca nu am parul cret doar ca este aspru si are volum... spuneti-mi va rog ce produsese folosesc...sau ce masca

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Parul aspru necesita o placa cu putere mare de incalzire(intre 200-230 Grade). Totodata, fereste-l de umiditate.

10 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Leaga-l cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da parul aspru nu se mentine prea mult. spala-te cu Johnson. iar acesta il va face mai moale. Dupa ce se usuca indreapta-l sh aplica spuma pentru parul aspru...winking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate cu un sampon tipului tau de par iar apoi foloseste maska power de la wella si ca produs flat iron pentru indreptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim nu ai cum sa te dai cu spuma dupa ce te intinzi.ptr ca ti se increteste...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste balsa kalos sau alte balsame de astai cel mai bun...si eu am parul asa dar incerca sa ti-l faci cu undulatoru pentru ca i mai frumos undulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi intind parul azi iar maine nu mai este deloc, stiu cat este de enervant.eu iti recomand sa iti intinzi parul la o temp. mai mare 200-220.La mine a meege metoda acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de par sau ceara folosesc eu si ma ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J eu il am la fel ca tine zuzuliana. pot sa spun ca am incerca cu toate produsele dar nu dau nici un rezultat.Trb sa te speli pe cap apoi il usuci trebuie sa ramana putin asa vestejit si l indrepti cu placa apoi dai cu ceara de par nu stiu wella sau una care sa mentina parul drept. Imi iese intodeauna este cea mai buna metoda dc sa dai mai multi bani si sa nu-ti iese. incearaca ca m sa vezi ca vei reusii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te cheala

| DeeDee_1261 a răspuns:

Daca vrei sa te tina mai multe zile parul intins foloseste uleiul de par