| alynutzza a întrebat:

sunt zodia berbec, si el la fel. exista vreo sansa intre noi?

Răspuns Câştigător
| sabina a răspuns:

"Cand Doi Berbeci se alatura se formeaza o relatie foarte dinamica. Berbecul poate fi spontan si provocator si se afla intr-o continua competitie. Berbecul poate respecta nevoia partenerului de independeta pentru ca el insusi cunoaste aceasta nevoie. Uneori pot fi posesivi si pot ajunge sa se bata cap in cap. Este important ca ei sa invete sa lucreze impreuna in loc sa se ia la intrecere, pentru ca energia lor combinata poate duce la atingerea multor teluri.
Un parteneriat Berbec Berbec inseamna intalnirea dintre doua caractere foarte puternice, iar relatia este de foarte multe ori plina de entuziasm. Le place sa incerce impreuna foarte multe activitati noi si le place sa fie in aceeasi echipa in activitati de grup. Pot fi generosi cu celalalt, dar din cauza unor ego-uri puternice in ambele parti, le poate fi foarte dificil sa-si rezolve problemele. Trebuie sa fie atenti sa nu fie egoisti -- ambii parteneri vor ca lucrurile sa mearga dupa placul lor, dar Berbecii dispun de o generozitate innascuta, deci ei pot invata sa faca compromisuri si sa renunte alternativ in favoarea celuilalt. Datorita caracterului lor deschis in ceea ce priveste sentimentele, relatia nu va avea probleme cu deceptia sau ipocrizia. Ambii trebuie sa evite izbucnirile temperamentale ce pot rezulta in urma luarii unor decizii pripite.
Berbecul este influentat de Marte. Cand doi oameni cu energia lui Marte se alatura, rezulta o situatie asemanatoare cu cea a doi soldati aflati pe campul de lupta: pot fie lupta impreuna, fie unul impotriva celuilalt. Marte reprezinta de asemenea pasiune, deci, doua persoane nascute sub semnul Berbecului tind sa aiba parte de un excelent timp petrecut impreuna. Au parte amandoi de o vointa foarte puternica si le place provocarea, deci este normal sa se certe tot timpul -- impacarea este frumoasa!
Berbecul este sub semnul focului. Au o energie fara limite, deci, se va intampla rar ca unul dintre parteneri sa oboseasca iar celalalt sa mai aiba energie. Desi s-ar putea sa nu aiba acelasi punct de vedere, diferentele de opinie nu dureaza mult -- sunt prea ocupati cautand o noua provocare. Uneori va fi o lupta care sa-l decida pe cel care detine controlul, asa ca va fi nevoie de compromis. Intr-o relatie Berbec Berbec, ambii parteneri au spirit de initiativa. Cand stiu ce vor, nu mai stau pe ganduri.
Cele mai bune aspecte ale relatiei Berbec -- Berbec sunt dinamismul si spontaneitatea. Nici unul din parteneri nu va fi vreodata plictisit. Abilitatea lor de a se impaca dupa neintelegeri face din relatia lor una plina de pasiune si compatibilitate."

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cred ca exista sanse intre voilove struck
Eu insa...nu cred ca am sanse cu berbeculcrying ptc nu ma inteleg bine cu berbeciicrying si baiatul pe care il plac e berbec si ma apuca draciiiiiiiiiistraight face
oh go on big grin
Fiti fericiti!big grin laughingM`am descarcat si eubig grin

| Antrax a răspuns:

Da

| JackieSue a răspuns:

Nu stiu, nu cred pentru ca berbecii sunt foarte incapatanati si nu cedeaza intr-o cearta chiar daca stiu ca n-au dreptate.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Nu cred ca iubire tine intotdeauna cont de zodii si de compatibilitate.

| idanna a răspuns:

Nu te lua dupa zodii... daca va intelegeti si nu va luati "in coarne" e ok...

| spiritul a răspuns:

Daca nu apare vreo oaie intre timp la berbecul mascul, poate da

| Maria_6569 a răspuns:

Si eu sunt berbec devil.

Cred ca mai mult coteaza cum va intelegeti voi si felul vostru de a fii.

Mai putin astrele.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu consta in date si statistici, e pur si simplu un sentiment inexplicabil si incontrolabil big grin da-le-ncolo de zodii ca nu ele ne prezic viitorul. Asa ca da exista o mie de sanse intre voi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. exista sanse.am trecut si eu prin aceeasi experienta.eu sunt berbec si el era la fel si neam inteles ff bine pentru ca lui ii placea f mult de mine si ceda mereu in fata mea.asa ca eu zic ca sunt sanse.winkingmulta baftahappy

| justme22 a răspuns:

Sunt sanse...si eu sunt in zodia berbec si am stat cu un baiat aproape 2 ani care era tot berbec...insa ne-am despartit din alte cauze... berbecii se pot intelege chiar bine... daca renunta la orgoliu si incapatanare atunci cand se iveste cate o problema in relatie tongue