| Anamaria1435465 a întrebat:

Sunt zodia gemeni, am fost cu un baiat de varsta mea, aceiaș zodie.Ne/am cunoscut pe fb, ne-am intalnit dupa 2 saptamani de cand am inceput sa vorbim ca si iubiti, ne cunosteam oarecum de 5 luni. Eram la 200 de km, mamdecis sa merg eu la el, deoarece in orasul meu era un transport pe zi, iar la mine nu il puteam aduce. Am ajuns la el, a fost o zi perfecta, nu am intretinut relatii sexuale.Trebuia sa plec in Italia cu parinti. Asta am si facut dupa 2 saptamani. Ne/am vazut o singura data.Au trecut 3 luni si nu pot sa il uit. Nu pot sa renunt la el. Inainte de a pleca din tara, i-am zis ca ne despartim deoarece nu va merge, si chiar nu avea cum sa mearga relatia. Am mai vorbit pe fecebook pana cand la un momendat s-a saturat de mine.Mi-e im era greu aici, si ma atasasem de el, dar m-a lasat balta. Atunci m-am combinat cu amicul sau, simteam nevoia de # afectiune # oarecum.Nu am vorbit o luna, ma sters de la prietenii, Lam sunat dupa o luna. Am inceput sa vb ca si amici, era oarecum gelos, ma lua cu frumoasa, si din astea. Apoi nu ma mai cauta ..Nu il inteleg deloc

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Tu te-ai indragostit. El, nu.
Iti dai seama de asta direct, din faptul ca a trebuit sa te duci tu, o fata plapanda, intr-un alt oras, unde ti se putea intampla orice.
Lasa-l. Asta e, n-ai sa-l ai, dar va fi altul.
Dupa tren, autobuz si baieti, sa nu fugi niciodata, va veni altul. Poate pierzi o aparenta sansa acum, dar vei avea alta sansa in curand. Fetele cuminti sunt apreciate.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Asa cum ai fost cu amicul tau pentru "afectiune" poti sa ma fii si cu un alt baiat in viitor.Lucrurile se pot lega atunci si poate vei iubi din nou.Succes!

| ioanaAn a răspuns:

In mod normal ar fi trebuit sa vina el la tine¸ nu tu la el. In locul tau as avea grija cu ce persoane ma intalnesc, sunt multi psihopati pe lumea asta cu diverse intentii care poarta mastile potrivite.
Precum ai spus, nu avea cum sa mearga relatia. O sa te obisnuiesti cu ideea intr-un final.

| Anamaria1435465 explică (pentru ioanaAn):

Aveam ceva prietenii comunii. plus ca e minor ca minee :d