| ana112233 a întrebat:

Buna,tocmai am incepul clasa a 9-a si deja nu imi place...adica m-am asezat in a 3-a banca cu o fata care e foarte scunda,si care zice ca vrea sa se mute mai in fata,dar daca se muta,eu raman singura in banca, si nu mai am cu cine sa stal.La mine in clasa sunt multi copii de la tara, nu cred ca ma pot acomoda.Nu vreau sa raman singura in banca, si nu pot ruga pe altii sa stea cu mine pentru ca nimeni nu-si va lasa colegul de banca...nu stiu ce sa fac,stiu ca a fost prima zi, dar mie deja nu imi place.Nu imi plac colegii,aproape toti, si nu stiu daca m-as acomoda.Nu vreau sa raman singura.Va rog ajutati-ma sad. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fii si tu mai sociabila si o sa-ti faci prieteni...asa eram si eu timida la inceputul liceului.Primele saptamani am stat in banca cu un baiat mai timid si el dar cu care nu vorbeam prea multe si dupa aia deja s-au format prietenii si o fata si-a lasat colega de banca ca sa stea cu mine pentru ca noi ne intelegeam mai bine si chiar si dupa 2 ani tot cu ea stau in banca. Daca esti amabila si de treaba cu noii colegi o sa legati prietenii si o sa-ti gasesti pe cineva cu care sa te intelegi, sa razi, sa inveti si cu care sa te potrivesti...

| OoBunnyoO a răspuns:

Muta-te cu ea. Ai inceput liceul de o zi. Nimanui nu ii place la inceput. O sa vezi ca iti vei gasi cu timpul prieteni cu care te vei intelege. Nu mai judeca oamenii nu dpa aparente ca sunt de la tara sau nu. Chiar daca sunt de la tara nu inseamna ca nu sunt persoane ok. Daca vei trece de aparente, vei vedea ca vei reusi sa iti faci prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muta-te cu ea

| g4mma a răspuns:

Hai ca stau eu cu tine in banca ^.^

| FaithGaga a răspuns:

Sunteti in numar impar in clasa? Daca da, atunci oricum cineva va ramane fara coleg de banca!
Imprieteneste-te cu cineva, stai cu el sau ea in banca, iar daca mai incolo nu iti mai convine sa stai cu acel cineva, te poti muta! happy
Succes!

| MariiMelon a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eu. Dar, stai linistita, poate va va muta dirigintele/ diriginta intr-un anumit fel. Cat despre acomodare ne va lua ceva timp si apoi vom vorbi foarte mult unii cu altii, .....cred.big grin