| MonaiGabriela a întrebat:

1). Eu acum trec pe clasa a9a si sincer imi este putin frica pentru ca ii si vara mea cu mine in clasa si ea in generala ia intors pe toti impotriva noastra si tot timpul se da mare ca are haine si ca se macheaza dar ea are noroc cu surorile ei ca sunt maritate cu eh sa zicem bogati si ia lasat ei hainele si se macheaza ca naiba in fine si nu vreau ca si acesti 4 ani sa fie la fel ca cei 8 ani crying si daca ii spun sa nu mai minta dar nu recunoaste ca ea tot barfeste si minte, si are fite si ea cica a spus ca acum in vacanta sa fim bff si na eu cu sora mea mai vorbim cu ea pentru ca ii neam cu mama mea si de aceea si acum vara aceasta stateam impreuna, na ieseam ca fetele si dupa ce a facut un videoclip idiot a inceput din nou cu fitele si ea deja a vorbit cu viitoarele colege dar nu cu toate si imi este frica mie si la sora mea sa nu le intoarca si pe ele impotriva noastra, bine si eu cu sora mea am vorbit cu ele pe instagram dar nu prea mult si facebook nu am pentru ca nu imi place pf, va rog sa imi dati sfaturi.

2).Eu nu stiu cum sa ma imbrac acum la inceput de scoala adica sa imi dati niste sfaturi si sa imi spuneti si cum se imbraca fetele de liceu adica "adolescentele" si eu nu sunt genu acela de fata care ii matura adica eu sunt copilaroasa am 14 ani si nu vreau sa fiu deacum matura dar cand este vorba de ceva serios da sunt serios dar nu vreau sa ma imbrac nici ca o copila nici prea matura pentru ca sunt boboaca si na, eu sincer am vrut sa imi iau blugi cu talie inalta si un maieu sau o camasa si tocuri cu platforma sunt negri cu ceva cerculete galbene si ceva accesori dar mie mi se pare ca ii prea matur :/, va rog sa imi spuneti cu ce sa ma imbrac laughing.

3). Cum sa intru in discutie cu colegi cei noi adica chiar daca am vorbit cu ei pe insta am spus doar,, buna eu ......si vom fi colege, sper sa ne intelegem" dar nu am vorbit cu toate si sincer eu sunt putin timida adica mai retrasa si eu si sora mea si nu stim cum sa intram cu ele in vorba va rog sa imi spuneti.

4). Am mai citit pe net ca ii foarte frumos la liceu ca sunt cei mai frumosi 4 ani si am citit ce trebuie sa fac si ce nu trebuie sa fac. Am citit ca nu trebuie sa ma uit pe furis la cineva si apoi da ma intorc repede cu capul si sa rad ca o proasta big grin sau sa ii dau ochi peste cap ceva de genu, apoi mai scria ca trebuie sa fiu mereu zambitoare dar nu vreau sa stau asa big grin toata ziua lol adica na totusi, plus ca vreau sa fac si impresie buna nu vreau sa fiu populara dar nici invizibila adica stiti cum se zice,, esti nimeni in drum si plin de praf" si nici asa nu vreau sa fiu va rog sa imi mai dati niste sfaturi in legatura cu liceul ce sa fac si ce sa nu fac laughing

5). Cum ii prima zi de scoala adica ce facem cum ne gasim clasa lol nu vreau sa par o adormita cu capul in nori si vreau sa stiu ce o sa facem tot laughing

6). Si cu baieti big grinD cum fac adica daca vine un baiat la mine si incepe sa vorbeasca cu mine eu ce sa ii spun adica eu sunt invatata inca din generala sa lovesc baieti daca imi fac curte sau na si nu vreau sa par genu de periculoasa ca nu poate sta nimeni langa mine big grinD. va rog sa imi spuntei.

STIU CA SUNT MULTE INTREBARI DAR CHIAR VREAU SA STIU EU SI CU SORA MEA IN FIECARE ZI NE GANDIM CE SA FACEM SI NE ESTE FRICA SI NU II OBLIGATORIU SA RASPUNDETI LA TOATE intrebarile DOAR LA CELE CARE STITI. SI DACA AM GRESIT CUVINTELE SA MA SCUZATI CA NU PREA MAM UITAT LA CE AM SCRIS MAM GRABIT. VA MULTUMESC SI BAFTA LA TOTI CEI CARE INCEP LICEUL SPER SA AVETI CEI MAI FRUMOSI 4 ANI :** laughing

Răspuns Câştigător
| noname2002 a răspuns:

1. incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca nu iti place comportamentul ei, sau spune-i mamei tale sa vobeasca cu mama ei despre chestile astea, iar daca nu merge nici una poti sa o ignori si cu timpul nici ea nu te va mai baga in seama
2. din ce ai scris am inteles ca nu ai uniforma asa ca poti sa iti iei o pereche de blugi (negri cu talie inlta asa cum ai spus tu) iar in sus un tricou ceva usor elegant, dar si cool, iar in picioare ceva ce se asorteaza
3.cel mai usor sa intri in vorba cu colegi tai este sa vorbiti pe site-urile de socializare ex: fa-ti whatsapp si baga-i pe cativa colegi pe care ii sti in grup, dupa care ei vor baga pe cine mai stiu si tot asa, iar dupa poate intr o zi si iesiti sa va vedeti daca comunicati mai mult.
4.ai citit prost, ca sa nu te faci de ras trebuie sa te comporti asa cum te comporti si in timpul liber, nu trebuie sa te schimbi doar pentru ca ai trecut la liceu si ai citit tu niste aberati pe net.
5.este o simpla prima zi de scoala, o sa vezi ca profesorii si dirigintii o sa va ajute sa va acomodati si o sa va prezinte liceul, mai pe scurt tu nu trebuie sa faci nimic special
6. daca esti genul de fata mai batausa sau care nu sta foarte mult cu baietii incearca sa treci peste faza asta si sa iti faci prieteni si baieti iar dupa totul va merge de la sine

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Aoleu laughing
Prima intrebare e aiurea rau rolling on the floor
Astea nu sunt probleme cu verisoara ta, ignor-o efectiv si gata tot balamucul.

Răspuns utilizator avertizat