| Idontcare69 a întrebat:

A venit mult asteptata vacanta, si in aceasta scurta saptamana, vreau sa profit cat mai mult de timpul liber. Ce activitati as putea face ca sa nu ma plictisesc? Mi-as dori sa slabesc, sa mai dau jos din burtica, asa ca as vrea sa fiu cat mai activa. Nu vreau doar sa stau o zi intreaga in fata laptopului. big grin

Răspuns Câştigător
| Anonima0000000000 a răspuns:

Bunabig grin pai dimineata poti face exercitii ca sa mai dai din burtica poti iesi in oresi cu prietenii nopti albe! poti invita prietenii la tine! seara, iar mai faci exercitii poti merge sa inoti!;*

1 răspuns:
| kevincube a răspuns:

Alergare uşoară, ia pe cineva cu tine ca să nu te plictiseşti.
Bea multă apă, fie că stai o zi întreagă în faţa laptopului sau ieşi pe afară. Nu lăsa organismul să-ţi ceară apă (sete), dă-i tu de fiecare dată când ai ocazia.
E bine şi să ieşi prin oraş, să petreci şi să dormi mai puţin decât o faci în timpul şcolii. Nedormitul te face să slăbeşti dar mai mult de 48 de ore îţi daunează.