| Aliendina27 a întrebat:

Acum cateva minute cand am fost la baie am vazut o pata maronie pe chilot... Sunt speriata pentru ca sunt singura acasa. E posibil sa imi fi venit ciclul sau este o scurgere vaginala? Pata este maricica. Mentionez ca am 12 ani si 7 luni. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil iti vine prima menstruatie. Nu ai nici un motiv sa fii speriata, foloseste un absorbant de la mama ta, sau coboara la un magazin sau la o farmacie si cumpara cateva absorbante. In afara de asta, nu ai nimic de facut

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu este nimic grav; este o etapa a dezvoltarii tale. Iti pui un tampon si stai linistita.

| Me01 a răspuns:

Iti vine menstruatia, la inceput iti curge doar putin.nu te speria e totul normal.

| Aliendina27 explică:

Multumesc frumos! Cand o sa vina mama acasa o sa ii arat si ei si am sa aflu exact daca e sau nu sange. Nu stiu daca este o scurgere vaginala pentru ca este mai maronie... Multumesc inca odata.

| Aliendina27 explică:

Da era ciclul! Cand a venit mama acasa m-a lamurit ea! Ms

| Medeea94 a răspuns:

Bună, Aliendina27! Nu te speria de menstruație. La vârsta ta, se prea poate să îți vină menstruația. Nu te speria, de acest fapt. Dacă este o pată maronie, nu cred că este sânge. Sângele de la menstruație este roșu nu maro. Stai calmă, și pune-ți un absorbant pe chilot sau boxeri și îl ți o zi să vezi dacă se vede ceva roșu pe el. Succes!