| oița112 a întrebat:

acum cateva zile am vazut pe strada ca trecea un camion cu lemne (butuci mari) si aseara am avut un cosmar : veneam de la o fata impreuna cu prietena mea si ne tineam de mana si a trecut un camion plin cu butuci mari si s-a oprit dix in dreptul nostru si in momentul acela camionul s-a prabusit cum ma tineam de mana cu prietena mea, ne-am dat drumul ea a fugit intr-o parte eu in alta si eu fugeam in reluare, dar am scapat ca camionul cazuse pe partea unde eram eu cu ea si eu am reusit sa scap mai avea oleaca si ma prindea si pe mine sub el cand am ajuns la capat si am fugit, am strigat dupa ea "oanaa" dar era tarziu era zdrobita de camion, si in acel moment a venit maica-sa de la spital si am inceput sa plangem aman2 si cand m-am dus in capatul celalalt al camionului avea mana iesita afara era zdrobita, imi aduc aminte ca plangeam in somn si nu ma puteam trezea, si astazi am trecut pe-acolo unde a avut loc accidentul din visul meu si fix acolo sunt niste butuci mari de copaci, am inceput sa plang....cum s-a putut intampla? toata ziua m-am gandit la asta...ce sa fac sa scap de gadul acesta? poate nu prea ati inteles ce am scris dar sigur v-ati facut o idee cum s-a intamplat ..intelegeti voi! va rog ajutati-ma! scuzati categoria.sad

1 răspuns:
| MSM12 a răspuns:

Simplu. Tu ai stat mult cu gandul la acel camion. O iubesti pe prietena ta si nu vrei sa i se intample ceva. Mintea omului lucreaza si noaptea, in somn. Aceasta concepe ganduri, sentimente ca fiind reale, insa doar le amesteca. Stai fara griji, nu se va intampla absolut nimic.