| andreyy2013 a întrebat:

nu vreau sa o lungesc mult asa ca am cautat de foarte mult timp un film si poate cineva ma poate ajuta sa-i gasesc numele dupa descrierea filmului de mai jos. " - Filmul este despre un foarte mare terorist care este cautat de autoritati ( Seful care se ocupa de caz daca nu ma insel este celebrul actor Morgan Freeman ) repet nu sunt sigur ca el e dar cert e ca era de culoare actorul care se ocupa de caz. OK, acesta angajeaza un soldat care face parte din Armata marina acesta fiind chiar rolul principal, pentru al masca si a juca rolul teroristului si pentru a intra in viata teroristului de fapt se dadea drept respectivul terorist bineinteles era mascat sa arate exact ca el pentru ai intra in viata lui si a afla de la persoanele de legatura a teroristului multe informatii despre el pentru al prinde. pe adevaratu terorist. Bineinteles nu erau ambi cel mascat si cel fals in acelasi loc. pentru ca se ducea naibii tot planul pus la punct de negrul specificat mai sus posibilul Morgan Freeman. OK Pana aici sper ca am explicat bine! Cateva scene din film mi le amintesc de parca las fi vazut ieri. 1. - Filmul incepe la o scoala privata daca nu ma insel unde sunt doar copii ai bogatiilor oameni. iar teroristul era mascat intr-un om cu inghetata si a venit cu camionul in curtea scolii respective toti copii sau strans la camionul cu inghetata si teroristul a iesit pe usa din spate a camionului si a fugit din camion, urmand ca camionul sa explodeze cu toti copii langa camion fiind o bomba in el! a 2 a SCENA ce mi-a amintesc este " - ca acelasi terorist nebun era intr-un restaurant sau cafenea ceva de genu si la fel a pus o bomba in restaurant si a explodat cu toti oamenii acolo. In final ajung sal prinda pe adevaratul terorist dupa multe multe cautari si crime facute! IMI PARE RAU CA VAM PUS SA CITITI ATAT dar am dorit sa fiu cat mai explicit ca sa am sanse mai mari in a primi un ajutor din partea celor care m-ar putea ajuta! Va multumesc mult pentru intermediul de ami rezolva dorinta TPU!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In descrierea ta sunt elemente din doua filme inspirate de personajul Carlos Sacalul
The Assignment (1997) - un ofiter american care arata aidoma teroristului este recrutat si instruit pentru a se da drept Carlos
The Jackal (1997) - operatiunea de prindere a teroristului e condusa de Sidney Poitier.

| andreyy2013 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc din suflet acum mi-a venit in minte numele filmului iti multumesc mult. n-am funda n-am nimic dar daca ar fi posibil ti-as da 1 milion.:* pentru ajutor... laughing esti un domn...

| BassHunter13 a răspuns:

AM vazionat ambele filme cele spuse de colegi mei de mai sus.Dar din pacate nici unul nu este cel pe care il cauti tu! Macar un actor daca ti-ai aminti..nume!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BassHunter13):

Problema este ca nu exista filmul descris de el. El isi aminteste de ofiterul din marina americana care impersoneaza teroristul si de atentatul de la restaurant din The Assignment (1997), de un actor de culoare care conduce ancheta din The Jackal (1997) si de camionul de inghetata care, la inceputul filmului, explodeaza in curtea scolii in Act of Valor (2012).
Sunt sigur ca unul din filmele enumerate este cel cautat de el, doar ca memoria ne mai joaca feste cateodata.

| smecherasul2 a răspuns:

S-ar putea sa fie The Jackal 1997

| andreyy2013 explică:

In primul rand vreau sa va multumesc mult pentru ajutorul vostru... in sfarsit am gasit filmul. el se cheama the assignment 1997, daca nu mati fi ajutat nu las mai fi gasit cred... va multumesc din suflet inca odata tuturor celor care m-au ajutat!