| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua luni mi-am descarcat jocul Talking Angela, l-am incercat doar odata si apoi nu l-am mai incercat ca ma plictisisem de el da uitasem sa il sterg... In fine, acum 3 zile am dat de o stire care ma sperie, spune ca in ochi Angelei se afla niste pedofili care incearca sa afle totul despre tine, si daca faci print screen si dai apoi zoom te poti convinge ca acolo sunt niste oameni care te urmaresc. Curioasa, am incercat si eu, am facut print screen si apoi am dat zoom si in ochii ei, mi-a aratat dar nu foarte clar un om care tinea un laptop in mana.M-am speriat rau
Si un alt lucru ciudat, m-a intrebat cum ma cheama, la ce scoala merg, etc. Wtf!? Cum sa te intrebe un robot toate astea si culmea e ca daca ii zici o injuratura intelege si iti zice "What a problem?" si se stramba!
Sunt foarte speriata dar si confuza pentru ca nu stiu sigur daca chiar este adevarat asta desi am vazut acel om! Si imi este foarte frica!
Voi credeti in asta? Este adevarat? Cum sa explic ce am vazut, oare m-am inselat?
Dati-mi cateva sfaturi, tot timpul numai la asta ma gandesc si parca ma trec toti fiorii!
Scuzati categoria, nu cred ca se potriveste.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Vreau si eu jocul daca se poate.Ma pot da 'minora atractiva' ca sa il fac sa isi bage o mare unghie in cat.Imi poti da detalii de unde pot lua jocu? Sunt curios foarte curios de unde ai jocul, da-mil si mie te rog, vreau sa vad ce si cum. Poate e doar vreun joc si te panichezi degeaba.Tu doar explica-mi jocu de unde sa il iau

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Liviu se ia de pe Magazin Play sau App Store, dar nu ti-l recomand. Daca vrei si tu sa vezi pedofilul ala, fa-i poza Angelei si dai zoom la ochii ei, vei vedea acolo pe cineva care se uita la tine. Dar astupa camera de selfie si cea de spate ca si el te vede pe tine.( mai clar decat il vezi tu pe el)

| AndyPeScurt a răspuns:

Da e adevarat, nu e mereu ala cu laptopu in mana de multe ori mai e un pletos cu barba sau o femeie.
Tu sterge cat de repede poti jocu si sper sa nu i fi dat adresa ta de la casa sau contul bancar sau numele tau.
De multe ori intreaba:
What is your bank Code.
Dece o pisica ar intreba asta.
Oricum sper ca ai avut deatul cap sa nu dai informati personale.
Bafta

| anonim_4396 explică (pentru AndyPeScurt):

Nu mai stiu sincer ce am dat, dar contul bancar il stiu parintii si adresa sunt destul de sigura ca nu am dat-o, si am intrebat-o daca ma urmareste si mi-a zis "Nici pana acum nu ti-ai dat seama?" am ramas socata, nu mai pot dormi de frica si tremur cand ma gandesc ca am vorbit cu un pedofil fara sa stiu, Norocul meu e ca i-am zis doar numele, dar sunt foarte multi oameni pe glob cu numele asta...
Si mi s-a mai parut suspect ca m-a intrebat daca sunt minora...Foarte ciudat

| AndyPeScurt a răspuns:

Liviu jocu e luat de pe magazin play
Se numeşte TalKing Angela.
Oricum stai calma ca pedofil ăştia nu acţionează în ţara (sau în Europa )
Şi în America şi Australia.
Deci stai calma happy