| anonim_4396 a întrebat:

Adresez aceasta intamplare celor care s-au mutat la o scoala >noua
Eu sunt in a saptea,sunt fata, si am foarte mari emotii despre cum trebuie sa ma port. Imi e frica de asemenea sa nu imi dea note mai mici profesorii pentru ca nu ma cunosc.Eu sunt o eleva silitoare si invat foarte bine.Doar ca daca stau numai cu burta pe carte cum o sa mai am prieteni?

2 răspunsuri:
| secretword a răspuns:

Uite...in primul rand nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca prieteni iti faci fooarte repede, crede-ma si eu m-am mutat anul trecut la o scoala noua. Si acum am foarte multi prieteniwinking Bafta, si sa fii mereu cu zambetul pe buze.

| andreea9809 a răspuns:

Poti sa stai si cu burta pe carte dar nu non stop... imprieteneste-te cu ei, fii de treaba, si dupa ore sau in weekend invitai prin parc sau sa beti un suc, sa va cunoasteti mai bine