| Vampyryta a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si peste 2 luni plec in Anglia vreau neaparat sa invat engleza am incercat si pe internet dar nu am reusit va rog luati idul asta si invatati-ma si pe mine macar sa stiu sa ma descurc la scoala in Anglia

2 răspunsuri:
| Bogdan_1693 a răspuns:

Iti plac jocurile? Daca da, instaleaza-ti si seteaza-le pe engleza.Cand gasesti ceva ce nu intelegi, cauta pe google ce inseamna. Ai sa uiti, iar apoi, daca dai de acel cuvant din nou, il cauti iar pe google, si tot asa, si ai sa vezi ca vei tine minte...Trebuie sa stii cele 3 timpuri de baza pe engleza: prezentul, trecutul si viitorul... daca le stii pe astea, cuvintele le vei invata foarte usor.http://grafitgroup.ro/lectii/timpurile_verbelor_engleza.php. Aici sunt timpurile.

| Vampyryta explică:

Id sanda_dode