| Bianca99282 a întrebat:

Buna TPU! Am 12 ani si vreau sa imi strâng bani pentru un parfum, dar nu stiu cum sa fac bani, aveți cumva voi idei?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti cu mama ta sa-ti cumpere o apa de toaleta sau de colonie cu miros floral, ca-i suficient pentru varsta de 12 anisori. Parfumurile au esente tari si sunt pentru adulti.

| sammie a răspuns:

Poti face curatenie in casa de ex: sa stergi praful, sa speli vasele, sa dai cu aspiratorul, sa stergi geamurile etc, iar la final o poti ruga pe mama ta sa te recompenseze cu o suma de bani. Faci asta in fiecare zi vei putea sa-ti cumperi parfumul cu banii munciti de tine.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu vreau să fiu rău, dar, în curând, lumea va începe să întrebe ce să mănânce la micul dejun. Acestea sunt genul de întrebări banale, la care ai putea să îți răspunzi singură. Totuși, dacă vrei să strângi bani, încearcă să faci câteva comisioane pe acasă, mai pune la ciorap din ceea ce cheltui zilnic și I think it'll be ok.