| Nicunicu545 a întrebat:

Bună TPU!
Am 14 ani. Am nevoie de ajutor, eu am dubii în privința orientării mele sexuale...
De mic mă uitam după băieți și nu mă prea atrăgeau fetele... Când am mai crescut am început sa simt ceva și pentru ele, dar puțin...
În prezent cred că sunt bisexual dar... Eu îmi doresc să fiu heterosexual, așa am fost educat. Știu că nu e ceva ce aș fi putut alege, dar chiar vreau să fiu catalogat ca normal.
În prezent sunt îndrăgostit de o fată. E ceva ce s-ar putea schimba? Ce să fac?
Ofer fundă...

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Abia ai 14 ani si de asta probabil te simti confuz. O sa vezi ca in 2-3 ani vei avea alta mentalitate iar lucrurile vor fi mai clare.
Deocamdata inlatura gandurile negative, bucurate de copilarie si vei vedea ca totul va fi bine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te gandesti prea mult la asta si cum e psihicu uman poate ajungi chiar sa-l convingi ca-ti plac baietii. Concentreaza-te pe prezent si o sa vezi c eva fi in viitor, acum iti place o fata, foarte bine, e exact ce-ti doreai, ce stai si iti faci griji de astea inutile?

| anss23 a răspuns:

Orientarea sexuala e fluida la multe persoane..adica poti fi atras si de fete si de baieti, si in functie de perioadele prin care treci sa te simti mai atras de o prezenta feminina sau de una masculina.

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca esti atras de barbati si femei in egala masura, probabil ca esti bisexual. Insa, la 14 ani cred ca esti si putin confuz. Poti fi "atras" de un barbat si altfel decat romantic si sexual ( la fel si fata de o femeie).