| Deutzeuh a întrebat:

am 14 ani si cred ca am ca inaltime 1.60.ma rog nu asta conteaza. vreau sa ma inalt. fac dansuri. credeti ca ma pot inalta daca fac dansuri?

si vroiam sa imi mai dati niste exercitii pe cere le pot face ca sa ma mai inalt...mersi

dau funda si vot:*

4 răspunsuri:
| neekole a răspuns:

Esti baiat?laughing. Scuze dar nu imi dau seama. Ma rog, daca esti baiat sa stii ca baietii se dezvolta mai greu decat fetele.Am avut un coleg care avea cam 1, 68 la 14 ani iar anul urmator avea 1, 80.Deci cam asta este; Si nu, nu cresti in inaltime daca practici sporturi, dar te ajuta sa te mentii, si asta este bine. :* Funda?

| Alexander123 a răspuns:

Sporturile care te ajuta sa te inalti sunt inotul(cel mai bun), baschetul, volei si handball. De fapt sporturile care te ajuta sa te inalti sunt alea la care iti intinzi corpul, si daca vrei poti bea lapte, iti ajuta sistemul osos. Funda?

| OctaLoL a răspuns:

Pai dansul nu ajuta la inaltare.baschetul sau hanbalul sun sporturi de la care te inalti.

| carmenfrumik91 a răspuns:

Hmmmmmmmmm... Poi eu cred ca nu poti sa te inalti, practicand sporturi!