| KenozumiKen a întrebat:

Am 14 ani si de curand m-am certat cu tata,i-a spus cineva ca intr-o seara am baut putin vin si de atunci nu ma mai lasa sa ies afara din casa seara, cum sa il conving sa ma lase sa plec, nushtiu ce sa fac va rog ajutati-ma plzzzz.
Dau funda.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Ar fi cazul sa stai un pic in banca ta si sa-ti vezi de toate prostiile pe care le viseaza tatal tau(teme, curatenie etc.)
dupa cateva zile(2-3) din care tu chiar nu i-ai mai cerut sa iesi afara el va fi sigur ca nu vrei din tot adinsul sa iesi afara (sa bei) asa ca POATE o sa te lase

sper ca te-am ajutatwinking

4 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Spune-i ca ai facut asta din curiozitate si ca nu o sa se mai intample.
Succes. happy

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Lumea vorbeste, e rea si barfitoare! Despre mine a zis un tampit ca am fumat! oh go on Si eu n-am atins in viata mea o tigare. straight face

Spune-i ca lumea e barfitoare si se aud multe, sa se intrebe inainte, cine minte? Tu sau persoana respectiva? happy Vorbeste cu el si fa-l sa aiba din nou incredere in tine! Spune-i ca esti tanara si vrei sa te distrezi si sa nu puna la suflet orice vorbe ca poate sunt lucruri mai rele care s-ar putea vorbi despre oricine! Chiar si oameni batrani, care n-au ce face barfesc fetite mici ca ajung curve etc! Asa e lumea, asigura-l ca nu esti asa cum crede lumea! happy
Funda?

| frum a răspuns:

LA 14 ani nici nu ai de ce sa iesi seara din casa, plus ca se pare ca iti place vinul.

| Ellie123 a răspuns:

Bun,deci in primul rand trebuie sa iti recunosti greseala, astfel va capata incredere in tine, zic eu.In al doilea parerea mea este ca ar trebui sa gasesti un moment in care este bine dispus si sa îi promiti ca nu se va mai intampla, ca a fost o greseala de moment, improvizezi si tu ceva pe loc ok? Sincer, cred ca asta ar cam fi singura varianta, altfel nu vad cum ai putea reusi sa-l convingi.Succes!