| xDepression a întrebat:

am 14 ani si m-am mutat la alta scoala in clasa a v-a si nu inteleg de ce nu m'au accepta inca, copiii, acum sunt clasa a vii-a si nu m'au acceptat...adica nu sunt urata, ma imbrac la moda, ma machiez, nu am fite, invat cat de cat bine (de la 7 in sus)
Si am cateva prietene...dar toti ma barfesc si m'a, saturar...cum as putea sa devin populara?

5 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Iti trebuie mai mult decat frumusete, un fard si o haina "la moda" ca sa fi integrat intr.un colectiv sau depinde de colectivul respectiv. Personalitatea ta are ceva respingator, afla ce nu le convine la tine si conformeaza-te! Desi este probabil sa fie si persoane invidioase! Nu este obligatoriu sa te placa toata lumea. Asa cum nici tu nu placi pe toata lumea.

| kiv1990 a răspuns:

Da la toti baietii, sa vezi cit de populara si iubita devii intr-o saptamana, toti o sa te vrea

| unpustiobisnuit a răspuns:

Incearca sa fi mai sociabila

| Chrischan a răspuns:

Mda nu ai ce le face. eu am avut si am "prieteni" pe care ii stiu din clasa 1 si am stat cu ei pana intr-a 8 si tot nu s-au acomodat

| xDepression explică:

Problema e ca alea ma invidiaza ca sunt frumoasa, ma machiez, am forme ele nu se machiaza si is scanduri x._x si oricum sunt sociabila, amuzanta, draguta, dar tot ma resping si baietii (unii) sunt de partea lor ca vai doamne alea is din clasa I...asta e discriminare =.=