| MihaiMihaila a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa gasesc un "loc de munca". Adica impartitor pliante, chelner etc. Am auzit ca se cauta si elevi / studenti si am nevoie de bani vara asta.
Nu vreau sa stau lenes reprezentat Avon. Am nevoie de ceva folositor vara asta, nu sa stau 25/24 pe calculator.
Caut ceva sa fie 4-5 ore / zi, iar salariul sa fie >400 lei.
Nu am chef de raspunsuri la misto gen: "n-ai ce face?" sau "plimba catelul vecinului" si altfel de raspunsuri egale cu 0!

Funda primeste cel mai bun raspuns, adica cel mai atractiv loc de munca.

P.S: Locuiesc in zona cartier Pantelimon. Daca ati gasi si ceva un pic mai apropiat ar fi perfect. Dar asta este optional. Nu ma deranjeaza nici cele din Bucurestii Noi.

4 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Nu sunt din Bucuresti, dar stiu ca cele mai cautate locuri de munca la varsta ta sunt cele de la stranduri. Poti strange sticlele/servii la bar. Se cauta in special adolescenti.Merita sa incerci si e si placut stai toata ziua la strand, vezi fete.

| MihaiMihaila explică (pentru xtembix):

Sincer, nu cred ca este prea avantajos. Stiu cum arata programul unui strand. De ex. strandul Cara este non-stop. Decat 2 pauze. 6-7 si 22-23 pentru curatirea strandului (piscine, alei, baruri)

| Mytsaa a răspuns:

Poti merge la un strand si sa lucrezi part time pentru ca nici patronii nu te vor tine nici macar 8 ore pentru ca nu au voiehappy Altfel poti cauta ceva de impartit pliante.De ce nu cumperi un ziar si acolo gasesti o gramada de locuri de munca sau cel mai bine vorbeste cu parintii tai despre treaba asta si te vor ajuta, iti va fi mult mai usor atunci cand vor vorbi eu pentru tine pentru ca oricum esti minor.

| MihaiMihaila explică (pentru Mytsaa):

Treaba cu strandul e exclusa.
Treaba cu pliantele. Am cautat pe net si am gasit cateva oferte atractive
Parintii zic ca e greu, si e soare si trebuie sa te plimbi mult, adica ma descurajeaza. Dar eu vreau sa fac ceva. Am nevoie de bani iar parintii nu ma pot ajuta. De fapt pot da la ei e alta treaba I don't want to see.