| anonimPopescu a întrebat:

Buna TPU am 16 ani, nu stiu cum sa incep. Cand ma gandeam cum sa formulez intrebarea in capul meu se lega totul dar acum. Asa, sa incep.
Sunt in al 2-lea an de liceu si nu am nici un prieten, adica nici nu incerc ca imi fac un prieten si uneori parca imi surade ideea asta. Ma multumesc doar ca, colegii mei sa ma lase in pace. Nu sunt foarte destept, adica is cam prost, si urat. Nu zic asa doar sa ma compatimesc. Si cand vorbesc asa mai cursiv cu cineva raman fara aer. Si daca nu imi trag rasuflarea, ar fi chiar ciudat. Ii ciudat cum in generala isi bateau joc de mine colegii si ma loveau. Intr-un fel imi este dor de ei (in special de cei draguti cu mine). Totusi intrebarea mea nu este cum as putea sa imi fac prieteni, pentru ca sunt prea antisocial sa mai vorbesc cu cineva da pai sa imi fac un prieten. Intrebarea mea este cum as putea sa imi uit "prietenii" (ii mult spus), persoanele alea cu care socializam in generala. (ce intrebare ciudata, chiar suna altfel in capul meu).

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

De uitat... nu stiu cum ai putea sa uiti, nu cred ca ai putea sa uiti. Poti totusi sa nu mai traiesti in trecut, nu te mai gandi la ei si incearca totusi sa iti faci prieteni noi. Daca esti atat de antisocial precum spui atunci gaseste-ti activitati pe care sa le faci cu placere singur, multi oameni se simt mai bine singuri decat intr-un grup.