| Lullabies a întrebat:

Am 16 ani si am ajuns de la un timp sa nu-mi mai suport modul in care arat. Pana acum 8 luni faceam inot si eram foarte multumita de corpul meu. Ei bine, am fost nevoita sa ma las din cauza lipsei de timp si nu stiu daca e din cauza asta, dar am inceput sa mananc foarte mult, seara, sa nu pot sa ma abtin, si m-am ingrasat foarte tare. pe langa faptul ca sunt mica de inaltime si am 1. 53, am 46 de kg. M-am ingrasat doar 2, 3 kg dar se vede ca si cum ar fi mult mai multe din cauza inaltimii, mi s-au ingrosat picioarele, am facut burta si am celulita. Acum ca am 3 saptamani de vacanta m-am hotarat sa tin o cura de slabire si sa ma reapuc macar pentru vacanta de inot zilnic si seara alergare. Au aceste lucruri vreun efect in slabire si in combaterea celulitei? Sau doar iti intaresc muschii si picioarele se pot ingrosa mai tare?

Răspuns Câştigător
| marycroitor a răspuns:

Exercitiile fizice stau la baza unor coapse si solduri lipsite de aspectul gelatinos al celulitei, instalate pe ele.

Pentru ca celulita dispare prin sport, am gasit niste exercitii fizice pe care le stim din generala. Pentru picioare sunt 3 exercitii care lupta cu celulita.
Va mai amintiti genuflexiunile pe care trebuia sa le faceti la ora de sport? Ei bine, welcome back! Genuflexiunile sunt cele mai bune exercitii anti-celulita pentru solduri. Va spun asta ca sa aveti la ce va gandi cand le repetati timp de 30 ori.
Acum ca v-ati incalzit, e cazul sa treceti la niste serii de fandari, urmate rapid de extensii. Repetati de 10 ori, cu fiecare picior
Nici abdomenul nu este ferit de blestemul gelatinei. Pentru ca celulita dispare prin sport, am niste exercitii rapide si eficiente si pentru abdomenul surghiunit.

Stiu cat de greu e sa scapi de grasimea din jurul taliei. Eu inca ma mai lupt cu ea, dar nu e imposibil sa devina amintire. Pentru a o da uitarii complet, e nevoie de exercitii cardio.
http://prodieta.ro/......um-scapam/