| pisii11 a întrebat:

Buna TPU am 17 ani iar cea mai mare problema pe care o am in acest moment sunt cosurile! Nu stiu cum sa scap de ele pur si splu am incercat diferite medicamente, creme, dar nimic singurul pe care nu l-am folosit este roaccutane am auzit ca este bun. Ce credeti? il gasesc la farmacie? si cam cat este pretul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tweety12 a răspuns:

Foloseste mibazon. E o crema pentru uz veterinar dar face minuni crede-ma. Sau fa asta: pune apa fierbinte in chiuveta si 2 picaturi de menta(solutie de la farmacie) si acopera-ti capul cu un prosop si stai cu fata deasupra aburilor cam 30 min si dupa spargi cosurile. iti vor disparea 100%. funda? sa nu le spargi aiurea. raman pete si e nasol

2 răspunsuri:
| VictorMihail1990 a răspuns:

Nu iti trebuie niciun medicament..incearca atunci cand il spargi, ai grija sa iasa tatana..mai pe scurt pana vezi o gaura in care iese doar sange...va durrea putin dar a 2-a zivei avea un cos in minus. Daca nu vrei dureri, fura o crema din aia de la nivea pentru ten ( pe care o are maica-ta sau sora-ta si da-te pe intreaga fata) sau dupa ce faci baie, fa rost de un vas, fa un ceai de musetel ( sa fie de preferat fierbinte ) iti pui un prosop pe cap, lasand prosopul sa acopere vasul, iaraburii de la ceai iti dilata porii fetei, scuze pentru greselile de ortografie

| FrumoazaD a răspuns:

Eu ma dau cu eryfluyd...costa 9 lei de la farmacie..usuca cosurile.la mine a functionat si mai e o crema de la Plafar cu argila si propolis.ambele variante le-am incercat si sunt foarte bune