| maryangelll a întrebat:

Am o problema destul de grava din punctul meu de vedere.Sunt fata si am 19 ani. Sa incep prin a-mi expune problema: deci, de fiecare data cand imi epilez parul facial de deasupra buzei superioare imi ies un fel de bubite, mai exact un fel de cosuri albe de care nu scap prea usor si sunt extrem de inestetice. Am incercat atat epilarea cu ceara, cat si cea cu penseta electrica, plus ca am folosit tot felul de unguente si creme de la farmacie si nu numai. Problema este ca nu ma ajuta deloc, iar la salon nu imi pot permite sa merg deocamdata. Nu mai stiu ce sa fac! Sunt disperata! Va rog daca puteti sa ma ajutati, daca a mai trecut cineva prin aceasta problema sau daca aveti ceva sfaturi sunt binevenite. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

La fel patim si noi, barbatii daca nu ne dam cu un afther shave dupa ras. Incearca si tu.

| Gabrielabmg a răspuns:

Aceste cosulete apari fiindca te epilezi de mult timp... vorba vine."cosulete"de fapt ele nu sunt cosulete.din acel loc iti ies 2 fire de parwinkingmai bine ar fi sa mergi la dermatolog :*

| Lex65 a răspuns:

Da-te cu ceva dupa epilare (chiar si spirt) si s-ar putea sa scapi. desi nu mi se pare normal ca fetele sa "deranjeze" mustacioara, mai bine il dai cu apa oxigenata si il faci blond sa nu se observe. asta daca nu e prea tarziu

| JustLight a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dermatolog si din toata saracia sunt convinsa ca o data pe luna ini poti permite sa dai 10 lei la o cosmeticiana sa iti epileze mustata

| NaturalClean a răspuns (pentru JustLight):

Incearca dupa epilat sa te dai cu ulei de catina de la plafar.este cicatrizant si face extrem de bine pielii iritate