| Saibot95 a întrebat:

Am 18 ani, 1.68 m inaltime si cam 55-60 kg.Am inteles ca la varsta asta nu mai cresc in inaltime.Este adevarat?
Daca nu ce as putea face sa mai cresc in inaltime? In afara de basket, volei etc.

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

E discutabil, la barbati inaltimea se incheie pe la 20 de ani, dar poti creste si dupa aceasta varsta.

Inaltimea este data de hormonul de crestere, prin urmare nu te astepta sa-ti stimulezi cresterea daca tu nu practici nici un sport. Si apeleaza la o alimentatie sanatoasa!

1 răspuns:
| marian1199 a răspuns:

Sunt 2 posibilitati...vei fi un om mai scund toata viata sau peste un an, doi, trei vei creste brusc....eu am 13 ani jumate si am 1.75m. Ca sa cresti iti trebuie sport, mancare sanatoasa, poate si sfatul unui medic, dar daca vei fi un om scund, nimic din toate astea nu te vor ajuta cine stie ce, poate doar cativa cm.