| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Buna TPU.Am auzit ca daca esti in timpul menstruatiei nu ai voie sa intri in biserica.Este adevarat? Daca da, de ce nu ai voie? Ms.

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, se zice că nu ai voie, cică nu eşti curată în acea perioadă, nu eşti pură. E absurd, dacă mă întrebi pe mine.

| odorash a răspuns:

Eu am vorbit cu un preot despre acest lucru si mi-a spus ca avem voie sa mergem la biserica numai ca nu avem voie sa ne spovedim, impartasim si sa pupam icoanele
funda?

| Nymphetamine a răspuns:

Doamne,ce prostie! Tu chiar crezi tot ce auzi?

| PrecioussGirl a răspuns:

Unii cred in asta altii nu. eu cred. nu ai voie sa intri in biserica deoarece in perioada aia nu poti face copii. si profesoara din generala si profu din liceu de religie ambii cred in asta. deci.

| PrecioussGirl a răspuns:

Si nu e vorba ca te controleaza cineva laughing. cel de sus te vede...

| FucktheSystem a răspuns:

Teoretic n-ai voie. Practic e o prostie și dacă ai tu chef te poți duce că nu te controlează preotul.

| FucktheSystem a răspuns:

@sTeF, să fim serioși, eu una nu cred în nimic legat de religie, dar ca idee, scrie cumva în biblie că n-ai voie să intrii în biserică în timpul menstruației? Crezi că te trăznește ăl de sus dacă intrii? Crezi că e mai bine dacă nu mergi deloc?

Sunt doar curiozitățile mele ca atee.

| bby a răspuns:

Buna. Eu am auzit ca ai vie dar sa nu pupi icoanele big grin (in caz ca esti ortodoxa) pentru ca in perioada respectiva, femeia e "murdara" big grin cel putin asa am auzit :p pentru ca la biserica incerci sa te duci curat sau sa te cureti.
Succes!

| Puka_4498 a răspuns:

Bby are dreptatebig grin e pacat sa de duci cu prostile alea, poti sa de duci, dar la mine la biserica este un loc langa usa unde stau asa anumitele"femei pacatoase"care au avut contact in seara respectiva cu un barbat. Daca am intelegi ce spun...