| Laviutzza a întrebat:

Buna TPU`...am AVUT o colega care in timpul scolii spunea ca suntem cele mai bune prietene. Iar acum ca suntem in vacanta, nu mai iasa cu mine sau grupul nostru de prieteni, ci cu fetele de la ea din fata blocului.Imi vine sa plang deoarece era o frumoasa prietenie, iar acum parca nici nu as exista. Iar cand ma vad cu ea, ma vad foarte putin.Va rog ajutati-maaaaa:*:*:*

Răspuns Câştigător
| RougeEttiquete a răspuns:

Mi s-a intamplat la fel.iTI DAU niste sfaturi sper sa le folosesti. Fata aceea care credeai tu ca iti este prietena si de care te lega o prietenie frumoasa nu e cine pare.Probabil s-a folosit de tine tot anul pentru ca nu avea cu cine sa stea si acum te-a dat naibii. Daca nu o sa iti mai dea nici macar un telefon sau un mesaj pe mess inseamna ca nu tine la tine si nu are rost sa iti bati capul cu ea.Las-o pe ea sa faca primul pas, nu numai tu.SI o sa iti dai seama ce fel de prietena e. Exact la fel am patit si eu.Mai sunt si fete din astea. Sper ca te-am ajutat.Pwpp :*

2 răspunsuri:
| colouryourownworld a răspuns:

Poate nu era o prietena asa buna daca nu prea te mai baga in seama, sau poate a intervenit intre voi ceva, de care tu nu-ti mai amintesti..."nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita, nu te vor face sa plangi.". partea rea: ti-ai pierdut o prietena draga.partea buna: au mai ramas doar prietenii adevarati :bd

| EllaEllii a răspuns:

Daca iti era prietena adevarata nu facea asa.
Si mie mi-se intampla la fel...
Sun-o odata si iesiti afara (cofetarie,piterie,etc.) fara ceilalti prieteni sau daca preferi puteti iesi cu tot grupul.Cel mai bine e sa vorbesti cu ea despre asta. Daca spune ca nu mai are chef sa iasa cu tine inseamna cu nu este prietena ta(s-a folosit de tine, sau doar ca sa fie mai populara, etc.).
Discuta cu ea...iti poti face si prieteni noi.
Succes!