| Matei4 a întrebat:

Am facut niste desene pe un grip de la skate cu un marker permanent. Am vreo sansa sa scap de ele?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca cu alcool tehnic.

| Matei4 explică (pentru Violleta2022):

Credeti ca functioneaza avand in vedere ca e grip ( glaspapir )

| Irinelp a răspuns:

Acoperele cu vopsea de aceiasi culoare cu gripul.

| VRoaxa a răspuns:

Poti incerca prin a pune pasta de dinti pe marker si lasa pasta de dinti vreo 10 minute iar apoi sterge-o cu un servetel. La mine a mers doar ca nu pe skate ci pe un tablou de plastic, deci ar putea sa nu functioneze

| Matei4 explică (pentru VRoaxa):

Credeti ca functioneaza avand in vedere ca e grip? ( glaspapir )

| Violleta2022 a răspuns (pentru Matei4):

Merita incercat! Pune alcool pe o bucata de vata sau panza de bumbac si tamponeaza locul respectiv, ca oricum nu aluneca pe grip.
Si cine stie, daca se dizolva, poate se ia pe carpa.
Stiu sigur ca markerul se curata cu alcool tehnic, pentru ca am facut-o de nenumarate ori, dar nu pot fii sigura, cu materialele de glaspapir.