| TAzOVsKY a întrebat:

Am incercat sa incarc un videoclip pe Youtube, dar nu am reusit, mi se precizeaza ca acest video este blocat in anumite tari. Cum fac sa il pun? Multumesc!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce fel de videoclip este? Contine vreo melodie, ceva?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| TAzOVsKY explică (pentru neluL):

Da, am pus o melodie romaneasca, de asta nu imi da voie? :d Ce trebuie sa fac sa imi dea voie?

| TAzOVsKY explică (pentru neluL):

Salut! Stii... vroiam sa te rog ceva... Daca iti dau tie piesa, nu ai putea tu sa o editi in Audacity, pentru ca eu nu am reusit? Ce spui?

| neluL a răspuns (pentru TAzOVsKY):

Deschide Audacity. Intra in meniul File>Open si alege cantecul pe care doresti sa il deschizi.
Selecteaza tot cantecul si click pe Effect. De aici iti poti alege 3 efecte diferite care iti vor modifica melodia, insa nici nu se vor observa.
Alege una dintre cele 3 optiuni si du-te la Percent change si modifica valoarea de la 0.000 la 5 sau -5. Astfel cantecul tau va suporta mici modificari insa care nu pot fi sesizabile. Cateodata este nevoie sa repeti aceasta operatie de mai multe ori, pana vei trece de regulile de Copyright (WMG).
Dupa ce ai terminat de editat melodia, du-te la File>Export as WAV si alege locatia pentru noul cantec.
Acum poti adauga meloadia oricarui videoclip fara sa fie interzis de copyright. Daca totusi nu trece de scanare, repeta pasii de mai sus pana cand va merge.
Trimite-mi melodia sa modific ceva in ea si apoi o modifici in Audacity.
Incarca melodia aici si da-mi linkul:
http://www.filebox.ro/