| Laura1995 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Imi place foarte mult de un baiat cu care am fost colega 4 ani de zile(5-8). Nu simteam absolut nimic pentru el pana in momentul in care ne-am combinat la banchet vara trecuta.Problema e ca el era asa cam afemeiat si credeam ca sta cu mine la baza si a doua zi chiar eu i-am zis ca a fost doar o "aventura" si el s-a suparat pe mine si n-am mai vorbit o luna si ceva.Intre timp el a mai stat cu alte fete bineinteles dar si pe mine ma mai intreba daca vreau sa stau cu el(si nu doar o data). Eu nu ii ziceam niciodata nimic concret deoarece credeam ca e tot la baza. Apoi vara asta m-a intrebat din nou si eu i-am zis indirect ca vreau sa stau cu el dar el a cam lasat-o in aer pana cand ne-am intalnit dupa cateva zile la un concert si el se comporta ca si cand am fi un cuplu:vroia sa ne sarutam dar eu ca o proasta l-am respins.De atunci n-am mai vorbit aproape deloc, iar cand intram eu pe el pe mess era foarte distant. Oare chiar nu simte nimic pentru mine sau s-a saturat sa-l tot refuz si a renuntat? Mentionez ca prietenei mele intai i-a zis ca ma place dar stie ca eu nu vreau sa stau cu el si dupa faza cu concertu' i-a zis ca nu il intereseaza nicio fata momentan. Spuneti-mi ce sa fac.Eu as vrea sa stau cu el da nu vreau sa par disperata.Si-asa m-am bagat de prea multe ori in seama cu el si nu vreau sa creada ca mor dupa el(el nu stie ca-l plac)Astept sfaturi. Dau fundahappy:*

Răspuns Câştigător
| BuburuzăCuProbleme a răspuns:

Daca el chiar mai tine la tine [oricat de putin] nu te va face de rusine oh go on, ba chiar va accepta "propunerea" ta. Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el si sa-i spui ca de cand ati fost la banchet ai inceput sa-l placi si ca ai vrea sa fiti mai mult decat amici. Cred ca va intelege...

Sper ca te-am ajutat! :*:*

4 răspunsuri:
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Cam complicat, vorbeste serios odata cu el si intreaba-l daca vrea sa fie cu tine cu adevarat si ai rezolvat toata problema.Cu rusinea nu ajungi nicaieri! Funda?

| Laura1995 explică:

Ai mare dreptate dar baiatu asta face in acelasi liceu cu mine si avem clasele una langa alta.Nu vreau sa ma fac de ras in fata luistraight face

| Laura1995 explică:

Poi asta e problema. Oare simte ceva pentru mine? De ce face chestiile astea?sad