| Kennedy97 a întrebat:

Buna,TPU! Am mare nevoie de ajutorul vostru! Am 17 ani si o prima relatie care tocmai a luat sfarsit.Am fost indragostit nebuneste,pana peste cap,de o colega de clasa,care a gasit un motiv de despartire "Stii,eu inca ma gandesc la fostul". Nu prea cred eu ca m-a iubit asa de mult,odata ce se gandeste la altul. O luna si ceva am trait in minciuna cu ea. De fapt,eu am iubit-o extrem de mult, eram disponibil sa fac orice pentru ea. Acum vine marea dilema: cum pot face sa trec mai rapid peste aceasta dezamagire? Imi e rusine sa zic, dar am ajuns sa plang toata noaptea pentru ea. Un sfat? big grin Imi e extrem de greu sa imi caut alta prietena.

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Un sfar. numai te "combina" cu fete din clasa!
E total aiurea. sa zicem ca ati fi implinit 1 an. va vedea-ti mereu zi de zi. poate si acasa. prea stresant totusi 24/24. si daca ea mai vorbea cu un alt coleg... tu deveneai gelos. las-o incolo.
Asculta https://www.youtube.com/watch?v=ZmIJkUyF_9Y, te tine bine in momente din astea. si vorbeste cu alte fete, de la alte clase. iti gasesti tu stai calm, totusi ar fi mai bine ca pana dupa bac sa nu-ti face vreo prietena mai bine inveti. si dupa bac rezolvi toate problemele. ^^

| Kennedy97 explică (pentru StalkerSoul):

Mersi mult, frate! Melodia chiar mi-a fost de mult ajutor, m-am regasit 95-100% in ea. Ai dreptate, trebuie sa ma realizez mai intai pe plan profesional, apoi sentimental. Ai funda!winking

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La 17 ani, iubirile sunt trecatoare...si multe.o sa-ti treaca cu timpul.bafta!

| Kennedy97 explică (pentru express11):

Eram extrem de indragostit de ea, acum asta a fost...multumesc!

| loveyou20011 a răspuns:

O sa gasesti o fata care o sa te iubeasca! Ea nu te-a meritat, si nu ai de ce sa plangi! Analizeaza tot, gandeste-te ce a facut ea pentru relatie si ce ai facut tu. funda?

| Kennedy97 explică (pentru loveyou20011):

Momentan,oriunde m-as uita, o vad doar pe ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kennedy97):

Daca te uiti la un film cu transexuali sau zoofilie, tot la ea te gandesti?

| Kennedy97 explică (pentru anonim_4396):

1. Nu vad gluma. :-s thinking
2.Nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kennedy97):

Ai spus ca oriunde te-ai uita, o vezi pe ea, asa ca intrebarea mea a fost logica.

Ti-am facut profilul psihologic si am vesti bune, dupa cativa ani, vei trece peste aceasta problema. Vei avea cateva sechele si vei ajunge sa urasti femeile dar si asta va trece.

Sfat: data viitoare cand vei avea o relatie, sa nu mai fi "disponibil sa faci orice pentru ea". Desi ele pretind asta, fetele nu cauta baieti buni care sa le ridice in slavi, ii atrag mult mai mult baietii care nu dau doi bani pe ele. Nu zic sa fii nesimtit. Dar nici sa te faci pres la picioarele lor. Pana nu inveti asta vei avea de suferit din dragoste.