| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am nevoia sa ma ajuti! Sper ca aveti timp sa cititi, nu este prea mult! Dar simt ca nu mai pot! As vrea sa ma ajutati cumva!
Am la scoala o fata (in clasa)Foarte fitoasa, care se da mare!
Mereu isi bate joc de mine dar si de restul! Dar are ceva cu mine!
Si nu stiu ce sa fac! Ma supara si jigneste, dar nu cu vorbe urate(mai spune)dar ma face sa ma simt rau si le spune baiatilor de la mine din clasa sa ma jigneasca(pe degeaba) sau sa dea in mine! in Intr-o zi cand mergeam in
fata ei, ea si cu 2 fete(mi-a spus tot o colega) ca imita(sa ma loveasca) (incerca)! M-am saturat si nu stiu ce sa mai fac! Ma ingana, ma jigneste pe degeaba ma supara! E foarte invidioasa pe mine! Ma judeca si critica!
Eu nu pot sa-i fac asta pentru ca :nu pot, chiar nu pot! La mine in familie nu se face asa ceva, asa ca nu pot nici eu sa fac in viata de zi cu zi (ei)!
Va rog dati-mi cateva sfaturi, ca sa pot sa-i dau clasa (fara sa o jignesc) Sa se invete ea minte, ca lumea nu se invarte in jurul ei! Sa nu spuneti sa-i spun parintilor, deoarece nu vreau sa ma trezesc cu mama ei la usa sa faca scandal! Se da mare si ma supara! VA ROG CATEVA SFATURI CA SA POT SA-I DAU CLASA SA NU SE MAI DEA EA TARE SI MARE! Va rog sa dati idei de genul:Spune-i doamnei diriginte, deoarece nu vreau sa se afle! Eu sunt o fata putin mai tacuta! Nu-mi place sa vorbesc si lucrul asta ma face mai slaba in fata ei! Sunt cam ciudata si tocilara! Imi spune si (va rog nu radeti):"tocii"! Ajutati-ma, promit ca o sa va dau funda si 3 voturi si restul 3 voturi!
Va multumesc si sa ma scuzati ca v-am luat din timpul vostru pretios!

Răspuns Câştigător
| anny3anyy a răspuns:

Nu trebuie sa ii arati ca te afecteaza jignirile ei.(si ar fi bine sa nu iti pese si in realitate)si bine faci ca nu ii raspunzi cu acelasi comportament,cu cat te vei arata mai indiferenta cu atat ea va parea mai proasta in fata ta, prin simplul fapt ca nu ii dai atentie deja ii dai clasa pentru ca nu te cobori la nivelul ei.din spusele tale, eu cred ca esti o bucurie pentru cei ce te plac si o preocupatie pentru cei ce te invidiaza!winking pa pa

2 răspunsuri:
| Eveeee a răspuns:

Pai nu stiu poate ca ea nu suporta ca uh invetzi asa de bine incearca sa te schimbi putin sa fi ca toate fetele [numai sa nu fii fitoasa!] si poate ca nu o sa se mai poarte asa cu tinewinking si dupa asta spune-i tot pe fata intrebare ce nu-i plk la tine ce are cu tine nu are de cine sa se lege spune-i ca vrea sa fie in centrul atentiei de asta se leaga mereu de altii spune-i tot CU VOCE TARE CAND SUNT CAT MAI multI IN CLS SA AFLE TOATA CLS CN E SI SA SE SIMTA SI EA ASA PUTIN! bft :*:* crede-ma va verge tinema la curent happy

| Spiruduşş a răspuns:

Incearca sa fii mereu cu un pas inaintea ei. Fa-te ca nu-ti pasa cand te jigneste, prin simplul fapt ca nu faci si tu la fel, esti mult mai buna ca ea.
Nu fugii de ea, sau sa te ascunzi si asa, pentru ca-i dai satisfactie.
Si restul colegilor. nu-i baga in seama, se vor plictisii.