| BombonikaDulcee a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Amm... La inceputul verii m`am combinat cu un baiat [x]. Am tot iesit, dar niciodata singuri, ci mereu cu bff lui [Y]. Intr`o zi mi-am chemat si o prietena si s`a indragostit de "Y". i-am ajutat si pana la urma era vorba ca se vor combina. Zilele au trecut iar eu si "X" ne tot certam si mereu "Y" era de partea mea si din pacate m`am indragostit de el. Am tinut secret gandindu`ma ca imi va trece si chiar aveam impresia ca mi-a trecut. Dar...
Intr`o zi trebuia sa iesim eu cu el, cu un prieten de a lui si cu prietena mea, dar ea nu a putut veni. Si am ramas doar cu ei 2. Si am fost f apropiati, ba chiar prietenul lui ne-a intrebat ce se intampla intre noi, iar atunci "Y" a devenit foarte agitat. Acea zi a cam stricat totul. mi-am dat seama ca nu-l pot uita si i-am spus ce simt. Iar el mi-a spus ca si el simtea asta de mult. De fericire aman2 am uitat ca existau "obstacole". Pana la urma m`am desp de "X", iar "Y" i`a spus ce era intre mine si el si s`au certat ingrozitor... In fine, pe "Y" nu la tare interesat decat sa fim fericiti impreuna, dar mai trebuia sa-i spunem prietenei mele... deci e clar ca a iesit mai rau pe partea asta. Ea a fost distrusa cand i-am spus. Ba chiar nici nu am mai vorbit o vreme. In cele din urma am sunat`o si ea mi-a zis ca ia trecut iar eu am crezut`o. Dar in urma cu cateva zile mi-a spus ca nu a trecut peste si ca ink il place si ca oricum degeaba se uita dupa el ca el ma vede numa pe mine. Si acum ma simt prost. Si ea sufera si nu stiu ce sa fac sad Daca ma puteti ajuta scrieti-mi. multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| stweety10 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca esti vinovata cu nimic, nu e vina ta ca te`ai indragostit, dar totusi e pacat si de prietena ta, pentru ca sufera. Dar daca si "Y" te place tot pe tine nu ai ce sa-i faci, chiar daca nu stateai tu cu el, el tot se despartea de ea pentru ca nu o placea. Poti sa ii prezinti un prieten de al lui "Y" :d, dar sa nu te mai indragostesti tu de el tongue. Si cam tot ce poti face acum e sa nu iesi cu "Y" in prezenta prietenei tale, sa nu o faci sa sufere mai rau, macar pana ii trece. Si in plus de asta, gandeste`te ca ea daca ar fi fost in locul tau ar fi facut la fel ca tine, crede`ma.

3 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Heiii
Apreciez răspunsul lui @Adriana,
Cred că ea ar trebui să înţeleagă că dacă Y nu o place, şi te place pe tine voi 2 aveţi dreptul să fiţi împreună, ea trebuie să înţeleagă că ea cu el nu are şanse.Dar până la urmă voi 2 sunte-ţi bune prietene aşa că mai bine ar fi să te desparţi de el.ca să nu o mai faci pe prietena ta să sufere sunt foarte mulţi băieţi în lumea asta. Încearcă să îi prezinţi prietenei tale câţiva prietenii de ai tăi (băieţii)şi poate se va îndrăgostii de vreunul.Succes!

| Adriana_1090 a răspuns:

Offf...complicata povestea.
Pe o parte chiar esti vinovata, daca te intelegi bine cu prietena aceea a ta chiar daca te-ai indragosti de iubitul ei IL LASI IN PACE! il poti uita mai usor si mai repede decat l-ar uita ea ok?
Dar pe alta parte so what? trebuie sa-i explici prietenei tale serios ca daca nu erai tu acea fata de care s-a indragostit iubitul ei putea fi alta! logic? tu trebuie sa fi...TU sa o ajuti cu sfaturi si da! fara resentimente! nu te ajuta cu nimic
sper ca te-am ajutat.:*

| BombonikaDulcee explică:

Inca ceva, dupa ce mi-a spus prima data ca a trecut peste s`a combinat cu unul dintre bff mei. Iar acum mi-a spus ca da, ii place de actualul, dar pe Y il iubeste...