| Myno_Minodora_1998 a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri noi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai trezit la realitate, din păcate prea tarziu. Vei cere sprijinul meu, ştii bine no să mai fiu. O să rad, tu o să plângi, faci parte din filmul meu. A venit timpul să simţi ce-am simţit şi eu.

Mi amintesc cum ne jucam in ploaie, nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie, desi lumea baga strambe intre noi mergeam mai departe si ii ignoram pe cei rai. Certuri si impacari deveneau chestii banale ca ne iubeam ca nebunii calcand orgolii in picioare

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Uite cum innebunesc, vorbesc singur in oglinda Las sa curga lacrimi de o iubire ce n-o sa se stinga

Ma barfesti? Stai linistita nu ma jignesti doar îmi demonstrezi cât de proasta esti!

Deschide ochii, fa 0 mica analiza, 0 s` aflii intr-o zi k ti-ai dat prietenii pentru 0 p***a!

# Eu am sa fac ce nici o femeie nu a facut pentru tine, in loc sa ma dezbrac, o sa ma imbrac foarte bine

• Si totusi` Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?

Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea

Mereu s-a vorbit s-a criticat despre trecut Conteaza ce vei face azi nu ce-ai facut! /

Nu ma crezi in stare? Nici'o problema nu ma cred nici eu Dar fereste'te de ziua'n care o sa prind tupeu

Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta!

Ca doi copii vom copilari nu sunt o visatore, iubirea trece prin stomac am nevoie de f0orta pentru tot ce 0o sa fac; x`

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`` ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne` orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!

Poate ca a fost o greseala facuta de mine, dar fara intentsie`! Sincer, nu am observat ca tsi-am dat prea multa atentie`!

Dar vai, te-am intrebat a nu stiu cata oara 'te duci sau stai?'si ai optat pentru a ramane Bai, mai bine plecai!

Amintirea ta mi`e dusmanuu` cel mai de temut, sh cand dragostea vb`este parca tot pamantu`i mut!

Nu are rost.t uiti in oglinda si zici." bha esti prost " [da] "bha cum ai putut bha s o lasi sa plece? cand tu o iubesti si ea t iubeste?

Sunt udă``S-S-Sunt udă``Sunt udă ploaie, băiatu' mă îndoai``Îmi place``Î-Î-Îmi place``Îmi place aşa`` O la l``

Unii chiar nu gandesc dupa tipar, de asta in viata mea declar ca`s unic proprietar

Si hai sa plecam departe! Sa uitam de toate;]Sa fim acei copii.Ce mereu se vor iubi!

•Trăiesc din fantezii, visez la nebunii, e o poveste` pe care o Stiï.

Vr sa ruleezz Sa fumezz SA MERG PE DRUMU' PE KRE.AM MAI MERS nu vr steess, ma cauta dess vad clar prin fumu' pe unde o sa ieess:X"

# În sfârşit am găsit pe cine trebuia ♥, el e cel care merită toată dragostea mea şi i-o voi da.♥ -

# Cand te uiti la ea, parca te uiti la soare. Simti cum inima-ti bate, din ce in ce mai tare! ♥

# Vom fi fericiti zi de zi tu-mi vei da pofta de viata daca te am pe tine, nimic nu mai are importanta.

# Tu m-ai lasat pentru alta, si tot tu esti acu' gelos? Tu esti prost? Nu vezi ca n-are niciun rost? -

Nu-ti face griji daca esti singura, pentru ca Dumnezeu se uita la tine zicând :
" Te pastrez pentru cineva special "?

Baby uitate bine la mine, -Ma vezi bine da? Hocus pocus am disparut din viata ta

| Myno_Minodora_1998 explică (pentru anonim_4396):

Mersi happy sunt superbe.

| Myno_Minodora_1998 explică (pentru anonim_4396):

Mersi sunt superbe. happy

8 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| BreeTPU a răspuns:

Cu siguranta nu iti place statusuri vechi care le are toata lumea la status, poate iti place ceva de aici, http://www.bree.ro/statusuri/noi.php

binteles noi :D

| AmxMod a răspuns:

1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești...

| YooÎngerashaThaa a răspuns:

Uite aici ----> http://www.e-phorum.net/statusuri-pentru-fete

Sper că tzzi`au fost de ajutor :D...

| Myno_Minodora_1998 explică:

Cu placere happy