| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Am nevoie de o parere sau de un sfat.Imi place mult de un baiat de la mine din scoala, dar problema este ca de la un timp cand trec pe langa el nici macar nu ma mai observa, nu se mai uita la mine. Inainte cand treceam pe langa el ma mai saluta si se baga in seama cu mine(la misto)...Eu nu il cunosc si nici nu sunt prietena cu el, eu nu am vorbit cu el niciodata, dar de cand tot se baga in seama cu mine cand ma vedea, imi place de el. Dar acum, nici nu ma mai observa. Ce sa fac ca sa ii atrag atentia, dar fara sa fie evident?

Răspuns Câştigător
| MonsterBunny a răspuns:

Pai potica atunci sa treci pe langa el sa incepi sa spui si tu''Buna'' si poate prinde si baiatu curaj. Schiteaza un zambet dragut si daca tie prea rusine sa spui buna poti pur si simplu sa fluturi mana in aer uitandu-te la el. Daca vrei sa afle ca il placi(de obicei asa prind baietii curaj sa te intrebe) poti vorbi cu o prietena orice subiect uitandu-te la el. Va crede ca vorbesti despre el. Daca vreunul dintre prietenii tai il cunoaste pune-l sa-i zica mai subtil ''Cred ca ea te place. Asa am observat.'' Incearca in continuare si pana la urma va merge. Daca nu cu el cu altul sigur :-)

3 răspunsuri:
| MonsterBunny a răspuns:

Mersi mult pentru fundita kiss

| vreauTotulSauNimic explică (pentru MonsterBunny):

N'ai pentru ce, o meritai!:*

| dragoscristian2000 a răspuns:

Incearca sa ii atragi atentia
el stie ca il placi?