| Elyza_8716 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de putin ajutor.De cateva saptamani am o problema cu parul.nu stiu ce se intampla cand il piaptan si il tin desfacut imi zboara zici cas in mijlocu furtunilaughing nu stiu ce sa mai fac ii fac mi-am luat tot felul de sampoane da nu merge. Imi puteti recomanda ceva?

Thanks!

Intrebare adresate in special fetelor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! De acord cu ceea ce te-a sfătuit katy. În plus, cumpără un balsam pentru păr normal Dove. După ce ţi-ai spălat părul şi l-ai clătit, tamponează-l uşor cu prosopul apoi aplică balsam, piaptănă părul în toate direcţiile, înfăşoară capul cu prosopul sau pune o cască de baie şi stai 10 minute. După aceea clăteşte bine cu multă apă, nu prea fierbinte. Şterge cu un prosop curat, prin tamponare, nu frecare. Evită foenul, dar stai să te usuci într-o cameră caldă sau la bucătărie, ca să nu răceşti. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Incearca sa nu porti haine sintetice,ca sa nu se mai electrizeze,nu il spala in fiecare zi,cam o data la doua zile si incearca sa nu folosesti feon-ul prea des, sa se usuce singur si nu il freca cu prosopul, doar tamponeaza-l putin

| anutza_4550 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa iti sp, am avut si eu aceeasi problema de fapt si acum daca bate vantul apar de parca nu m-am pieptanat cand plec de acasa cel mai bine ar fi sa consulti un medic