| hjjd a întrebat:

am nevoie de sfatul vostru...parintii mei se tot cearta din cauza lipsei banilor. m-am saturat sa i tot aud certandu-se, vreau sa fim o familie unita ca inainte, daca se vor despartiii? spuneti-mi ce sa fac? imi iubesc mult parintii si nu vreau sa fiu nevoita sa aleg cu cine sa stau! de cand au inceput sa se certe plang intruna si sunt trista, am incercat sa vb cu mama sa nu se mai certe cu tata, dar,,, fara folos. va rog dati-mi niste sfaturi, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna. Ei isi fac griji mai mult pentru tine,ca inca esti copil banuiesc,ca sa te poata ajuta pe viitor,cand vei avea nevoie de sprijin material.
Spune-le ca tie nu iti trebuiesc bani ca sa fii fericita,ci doar ii vrei pe ei inapoi si sa fiti din nou familia care ati fost.
Fa-le o bucurie si vezi-ti de scoala, invata si adu note bune acasa. Parintii sunt fericiti cand isi vad copiii ca invata, ca iau note bune la scoala si ca vor sa devina ceva in viata happy

| Ralluca25 a răspuns:

Majoritatea parintilor se cearta pentru bani si te intristeaza lucrul asta ar trebui sa vorbesti cu ei cu amandoi nu doar cu mama ta ci si cu tatal tau sa va rezolvati probleme`n familie cu siguranta vor intelege daca spui ca te-ai saturat si ca nu mai vrei sa.i vezi certandu-se si va fi bine.
:*